Memur Sen'den hükümete çağrı: Grev yasağına son verilmeli

Memur-Sen 31'inci İl Temsilcileri Toplantısı'nın sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşıldı.

GÜNCEL 11.09.2019, 08:15
Memur Sen'den hükümete çağrı: Grev yasağına son verilmeli

Birçok sorunun giderilmesi için hükümet yapılan çağrıda, kamu görevlilerine grev hakkının yeniden verilmesi gerektiğinin altı çizilerek, "Grev hakkının olmadığı bir toplu sözleşme düzeneği adil şartlarda bir müzakereyi imkansız kıldığından kamu görevlilerine yönelik grev yasağı kaldırılarak grevsiz toplu sözleşme garabeti son bulmalı ve ayrıca kamu görevlilerine uygulanan siyaset yasağına da son verilmelidir" denildi.

Memur-Sen Konfederasyonu 31'inci İl Temsilcileri Toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Önemli konuların masaya yatırıldığı toplantıda sonuç bildirgesi yayınlandı. Toplu sözleşme sürecinde yaşananlardan, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nda yaşanan aksaklıklara ve 3600 ek gösterge sorununa kadar birçok sorunun giderilmesi için hükümete çağrıda bulunuldu.

Yorumlar (2)
BAYRAKTAR 2 yıl önce
BENİM HÜKÜMETİM BİNA OKUR DÖNER DÖNER BİDA OKUR KAPI DUVAR YURT DIŞINDAN ALDIKLARI TALİMAT GEREĞİ VATANDAŞIN SESİNİ DUYACAK DEĞİLLER YA MEMUR KONFEDERASYONU DUVARA KONUŞUYOR. HAK HUKUK ADALET HAK GETİRE İNSANIN BAŞKA ÜLKEDE YAŞAYASI GELİYOR. DÜZENSİZ GÖÇMENLER KADAR OLAMADIK İNSANCA YAŞAMAK İÇİN GÖÇ BİLEM EDEMEDİK
Memur 2 yıl önce
Grev yasağına son verilmezse ne yapacaksınız Ali bey? Sendikanızı tınlayan varmı?
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49