Memur-Sen'den 3600 Ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Ek Gösterge konusu ve düzenlemesi, bu kadar medyanın gündemine gelene kadar Meclisin gündemine gelseydi, bugün zaman ve enerjimizi daha farklı alanlara harcayabilirdik" dedi.

GÜNCEL 19.01.2019, 17:03
Memur-Sen'den 3600 Ek gösterge açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Konfederasyona bağlı TOÇ-Bir-Sen'in 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Yalçın, "Ek Gösterge konusu ve düzenlemesi, bu kadar medyanın gündemine gelene kadar Meclisin gündemine gelseydi, bugün zaman ve enerjimizi daha farklı alanlara harcayabilirdik" dedi.

Kamuoyunda merak konusu olan ve geçtiğimiz günlerde İbrahim Kalın'ın açıklamalarına da konu olan ek gösterge beklentilerini yineleyen Yalçın, "Ek Gösterge konusu ve düzenlemesi, bu kadar medyanın gündemine gelene kadar Meclisin gündemine gelseydi, bugün zaman ve enerjimizi daha farklı alanlara harcayabilirdik" dedi.

3600 ek göstergeye ilişkin Cumhurbaşkanı tarafından ortaya konan vaadi hem desteklediklerini hem de yetersiz bulduklarını ifade eden Yalçın, bazı meslek gruplarının hiç olmaması, bazılarının ise sınırlı sayıda olmasını anlamsız ve adaletsiz olarak nitelendirdi.

"Ek gösterge konusunda 3600 kapsamına alınacaklar bir an önce netleşmeli, diğer unvan ve kadrolarda görev yapanlar da ek gösterge düzenlemesine dahil edilmelidir" diyen Yalçın Yardımcı hizmetlerin de ek gösterge hakkından mahrum edilmemesi gerektiğini söyledi.

Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda unvan, kadro ve kurum ayırımının ortadan kaldırılıp, lisans, lise ve ön lisans mezunlarının tamamının ek gösterge kapsamına dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Yorumlar (11)
Abuzittin Teyyare 2 yıl önce
Sendikaya adam kazandırmak için ver bakalım, ne anlamı kaldı ozaman nitelikli personelin. Ama sendika ya üye lazım değil mi?
Kaya 2 yıl önce
Bu sendika işi sulandirarak 3600 ün verilmesini engellemeye çalışıyor.
öğrtmen 2 yıl önce
Ali Efendi !Lise mezununa ,ortaokul mezununa da ver! Biz niye üniversite okuduk o zaman? Babanın cebinden mi veriyorsun? Reklam kokan hareketler bunlar.%3,5 Zam aldın,başarı diye gezdin ortalıkta.
Mert 2 yıl önce
Tabi senin kazanımın ya toplu sözleşmede aldın dimi bu kazanimi
Üç Buçuk Ali 2 yıl önce
Sayın Ali Bey boş konuşmak mecburiyetinde misiniz siz?
Cevdet 2 yıl önce
Sana yaZıklar olsun
Malatyalı 2 yıl önce
Memurlar la dalga geciyorlar. Gostergeyi yukseltmeyecekseniz soyleyin de memurda beklenti oluşturmayin. Ayıptır, verecez dediler kac ay gecti hala bi şey yok ortada. Artık bizim söylenenlere (vaatlere) karsi zerre inancimiz kalmadi..Allah bildiği gibi yapsın...
Fahri 2 yıl önce
Sendikalar üyelerden aidat toplar Tatil yörelerinde yer Neyine lazım 3600 Bunlarda dirayet yokkkkl
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49