Memur-Sen: Beklentimiz, Kurulun haktan yana taraf olması ve haktan yana karar vermesidir.

Memur-Sen; Hakem Kurulu'nun beş günlük mesaisi sona erecek. Kamu görevlilerinin geneline ve 11 hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme hükümleri Kurul kararıyla netleşecek. Beklentimiz, Kurulun haktan yana taraf olması ve haktan yana karar vermesidir.

GÜNCEL 28.08.2019, 13:27
4816
Memur-Sen: Beklentimiz, Kurulun haktan yana taraf olması ve haktan yana karar vermesidir.

İşte Memur-Sen'in sosyal medyadan yaptığı açıklama

Hakemi Kurulu'nun beş günlük mesaisi sona erecek. Kamu görevlilerinin geneline ve 11 hizmet koluna ilişkin toplu sözleşme hükümleri Kurul kararıyla netleşecek. Beklentimiz, Kurulun haktan yana taraf olması ve haktan yana karar vermesidir.

Büyük Türkiye için üreten, büyümeden payını isteyen 3 milyonu aşkın kamu görevlisi ve 2 milyondan fazla memur emeklisi Hakem'den cesaret, karar konusunda adalet istemektedir.


Hakem Kurulu'nun en büyük sıkıntısı Kamu İşvereninin müzakerelerde üzerinde uzlaşılan ve tutanak altına alınan maddeleri uyuşmazlık tutanağını tutup imza altına almadan kurula göndermiş olmasıdır.


İşveren Heyeti, imzalanamadığı söylenen toplantı tutanağını heyete sunamamış, niçin tespit tutanağı tuttuğunu da açıklayamamıştır. Masada varılan uzlaşmalar Hakem tarafından ne yok sayılmalı ne de kırpılmalıdır.


Hakem Heyeti, Konfederasyonumuzun ve sendikalarımızın başvurularında yer verdiği örnek tutanakları esas almalı uzlaşmanın gereğinin yansıtıldığı metinleri karara dönüştürmelidir.


Önümüzdeki iki yıllık dönemde kamu görevlilerinin yararlanacağı hakları geçtiğimiz iki yıllık sürecin hükümlerini inceleyerek belirlemek ve toplu sözleşme olarak düzenlemek kamu görevlilerine haksızlık, alın terine de saygısızlık olacaktır.


Hakem Kurulu'nun haktan, emekten, hakikatten ve uyuşmazlığın çözümüne dair yetki ve görevlerini yerine getireceği inancından hareketle kamu görevlilerinin sorunlarını çözecek, hak ve paylarını maaşlarına yansıtacak karar için gerekli süreye sahip olduklarını düşünüyoruz.

Yorumlar (28)
resuL 1 yıl önce
Sayın başkanım 16 yıllık uyenizim.Ama hiç inandırıcı değilsiniz ...Rol yaptığınızı herkes biliyor.Yormayın kendnizi PAŞA PAŞA uyacaksınız.Satacaksınız bizi her zamanki gibi.
Memur 1 yıl önce
Alış daha çok beklersiniz, beklenti ile olmaz, gölgesine dığındığın yerde bir şey bekleme, ayak çekme... Hepsi tiyatro... Bekle ama istifalar bekle..
Ali 1 yıl önce
Olmayacağını sizde iyi biliyosunuz ama boşuna konuşuyosunuz...
Kral 1 yıl önce
He tamam
BAYRAKTAR 1 yıl önce
BAŞKANIM SİZİNDE TAHMİN EDEBİLECEĞİNİZ GİBİ TOK ACIN HALİNDEN ANLAMAZ TUZU KURU HAKEM HEYETİ HALK ADINA KARAR VERMEZ BUNU HERKES BİLİYOR AKSİNE KİMSE İNANMIYOR. EKMEĞİN FİYATINI BİLMEYENLER DOĞRU KARARI NASIL VERECEKLER. YOKSULLUK SINIRI ALTINDA MAAŞA DEVAM DEVLET RİCALİ UTANSIN
DERTLİ 1 yıl önce
BEN ZAM ISTEMIYORUM VERDIKLERINI ISTEMESINLER YETERRRRR...
Ebs 1 yıl önce
Diğer sendikalar ve üyeleri masada biz de yer alalım, biz de teklif verelim vb... herşeye atlıyorsunuz.Madem ebs diretemşyor buyrun sokağa siz dökülün, siz ayak diretin... Sizinki anca laf anca iftira...
Tufan 1 yıl önce
Sayın başkanım şu ana kadar çektiğimiz sizin yüzünüzden çekiyoruz hele sen bir emekli maaşıyla kira öde öğrenci okut o zaman ben sana kurban olayım tabiki yokluk nedir bilmezsiniz sizleri Allah a havale ediyorum inşAllah bizden beter olursunuz aninnnnnnnnnn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49