Meclis Başkanı Şentop: O arkadaş aynaya baksın

TBMM Başkanı Şentop, Meclis'teki güvenlik soruşturması gerilimine ilişkin açıklama yaptı.

GÜNCEL 01.04.2021, 14:23
Meclis Başkanı Şentop: O arkadaş aynaya baksın

Şentop'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

Tartışmalar manipülatif. İtiraz üzerine Başkanlık Divanı toplandı.

Anayasa ve içtüzük Meclis Başkanı'na Genel Kurul'u yönetme yetkisi verir. Meclis Başkanvekilleri, Meclis Başkanı'nın yerine yönetirler. Dolayısıyla Meclis Başkanı kendi yönettiği Genel Kurul oturumlarından sorumlu olduğu gibi, başkanvekillerinin yönettiği oturumlardan da sorumludur. Dolayısıyla hangi toplantıyı ne zaman, hangi başkanvekilinin yöneteceğine de Meclis Başkanı karar verebilir.

Dolayısıyla başkanvekillerinin yönettiği oturumlarla ilgili sorumluluk Meclis Başkanı'yla ilgili olduğu için, benim de bu tartışmaya dahil olmam görevimin parçasıdır. 

"O ARKADAŞ AYNAYA BAKSIN"

Bir arkadaşımın tuhaf değerlendirmeleri var. Meclis Başkanı koşarak gelmiş, boncuk boncuk terlemiş falan. Evet, ben bir sıkıntı olduğunu gördüğümde koşa koşa giderim, görevimin gereğini de yaparım. Bu Meclis'te insanların koşuşturmalarıyla, fizik durumlarıyla ilgili en son espri yapacak kişi o arkadaşımızdır. Konuşurken aynaya bakmasını öneriyorum. 

Meclis Başkanı olarak daha fazla seviye düşürmek istemem ama bu işi çok iyi yapabileceğimi de buradan ifade etmek isterim. Pişman ederim. 

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49