MEB telafi eğitimin detaylarını illere gönderdi

"Telafide Ben de Varım" yaz uygulaması yani telafi eğitimi; 5 Temmuz-31 Ağustos arasında uygulanacak.

GÜNCEL 14.06.2021, 18:58
MEB telafi eğitimin detaylarını illere gönderdi

İLLERE YAZI GÖNDERİLDİ
Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerin "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinde yer aldığı bildirilen açıklamada, il genelinde düzenlenecek eğitim faaliyetleri için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapılarak tesislerin bedelsiz olarak kullandırılması, valiliklerce oluşturulacak kurul koordinasyonunda gerekli planlamaların yapılacağı belirtildi.

NASIL YAPILACAK?
Buna göre, 21 Haziran-2 Temmuz 2021 arasında başvuru, planlama iş ve işlemleri, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında ülke genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında il milli eğitim müdürlükleri tarafından valiliklerin koordinasyonunda eğitim faaliyetleri yapılacak.

İl koordinasyon kurulu; il milli eğitim müdürü başkanlığında il program koordinatörü olan il milli eğitim müdür yardımcısı ve şube müdürü, il veri girişi modül koordinatörü, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ilgili şube müdürleri, ilçelerde süreci yürütecek ve ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenecek ilçe veri girişi modül koordinatörleri, okul müdürleri, öğretmenler ve personelden, il milli eğitim müdürü tarafından görevlendirilecek en az 5, en fazla 20 kişiden oluşacak.


TELAFİ EĞİTİMİ ZORUNLU MU?
Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere planlanacak program, eğitim faaliyetleri fiziksel, sosyal-duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanı olmak üzere dört ana temaya uygun olarak planlanacak.


NASIL BAŞVURU YAPILACAK?
Eğitim faaliyetlerine katılmak isteyen öğrenciler, veli izin belgeleriyle eğitim faaliyetinin açıldığı okula başvurabilecek.

Programa başvuruları kabul edilen öğrenci, öğretmen, velilere kabul edildiklerine dair bilgilendirme, faaliyeti açan okul müdürlükleri tarafından yapılacak.

Eğitim faaliyetinin açılabilmesi için en az 12 kişilik öğrenci grubunun oluşması gerekecek, özel eğitim öğrencilerine açılacak faaliyetlerde alanın özelliği gereği sayı sınırlaması aranmayacak.

Yorumlar (4)
Anayasa 1 ay önce
Anayasal hak olan tatilin elden alınmasına yoksa mobinge giden bu yol kapanmalı. Bu tip şeyler halk eğitim ve belediyeler aracılığı ile yapılmalı.
Dobran 1 ay önce
LLAH ASKINA YEYER 3_ 5 ACGOZLU EKDERS HASTASI ÖĞRETMENİN VE IDARECILERIN GAZINA GELIP BIR TIYATRO CEVIRMEYIN INSANLARI RAHAT BIRAKIN PANDEMI SURECI DEVAM EDİYOR
INSAF YA NEYI TELAFI EDECEKSIN
OGRERMENIN YAZ TATILINI OGRENCININ YAZ TATILINI ZEHIR ETMEYIN
YARIN OGRERMEN SIZE GUVENDI DIYELIM OGRENCI 1 HAFYA GELMEDI VEYA SAYI DUSTU K BAKMA OGRENCI YOK KURSU KAPATTIK EKDEES DE YOK HOCAM MI DICEKSINIZ
Dobran 1 ay önce
Yani meb senaryoyu illere atti artik nasil bir oyun sergilenecek bakalim
Nasil oynanacak
Ne kadari doğaçlama olacak gorecegiz
KAYA 1 ay önce
21 HAZİRAN - 30 HAZİRAN ARASI OKULLARIN İŞLEVİYLE İLGİLİ AÇIKLAMA HALA MUAMMA BİR BİLEN AÇIKLASIN
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49