MEB Müsteşarı Yusuf Tekin : Öğretmenlerimiz Hak Ettikleri Özlük Hakkına Sahip Değil!

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmenlerin özlük hakları ve maaşlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 15.11.2017, 17:52 15.11.2017, 18:40
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin : Öğretmenlerimiz Hak Ettikleri Özlük Hakkına Sahip Değil!
banner2019

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Eğitimpedia'nın Youtube kanalında canlı yayın konuğu oldu. Eğitimpedia'nın kurucusu Ali Koç'un sorularını yanıtladı.

İmam Hatip'lerden, Özel Okullara; MEB'in yeni müfredatından dershanelerin kapatılmasına ve eğitimi ilgilendiren geniş çerçeveli onlarca konu konuşuldu.

Konuşulanlar arasında öğretmenlerin özlük hakları ve maaşları da vardı. Müsteşar Tekin, öğretmenlik mesleğinin para ile ölçülemeyeceğini belirterek ''Öğretmenlerimizin hak ettikleri özlük haklarını elde ettiklerini düşünmüyorum'' ifadesini kullandı.

Tekin, ülkenin ekonomik durumu ve 15 Temmuz ihanet girişiminden bahsederek öğretmenlerin özlük haklarının artırılması için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Yorumlar (9)
Öğretmen 4 yıl önce
Sayın Müsteşarım
''Öğretmenlerimizin hak ettikleri özlük haklarını elde ettiklerini düşünmüyorum diye açıklama yapıyorsunuz. Bu sözünüz çok yerinde bir tespit. Milli Eğitim Bakanlığında en üst düzeyde yetkilisiniz.
Niçin, öğretmenlerin özlük haklarını düzeltmek için gerekli çalışmaları neden yapmıyorsunuz?
Sevi 4 yıl önce
Özlük haklarından önce hakkettiği saygıyı verin öğrenciler not versin niteliksiz insanlar mülakat yapsın öğretmenin derdi para değil meslek onuru
Eğitim yöneticisi 4 yıl önce
3600 Ek göstergeyi verilmesi yönünde gayret gösterin ve özlük hakları yönünden artık polis ve astsubayın da gerisine düşmüş öğretmeni bari eşit hale getirin.... Meslekte asıl olan öğretmenliktir...
öğretmen 4 yıl önce
Maalesef ki maalesef AKPARTİ döneminde öğretmenlere en fazla zarara uğrayan kamu çalışanlarıdır. Söyleyecek çok şey var ama yönetciler anlamıyor ben hakkımı helal etmiyorum.
Eğitim yöneticisi 4 yıl önce
Bu açık yürekli tespitinize katılmamak mümkün mü? Tebrik eder çözümünde göstereceğiniz gayretleriniz için teşekkür eder, başarılarınız için emanetin ehline verilmesi gerektiğini.....l
öğretmen 4 yıl önce
sonuna kadar haklısınız sayın müsteşarım.
doğrucu davut 4 yıl önce
Sayın müsteşar özlük haklarını bakkal Ahmet Amca mı iyileştirecek? Madem biliyorsunuz söz yerine icraat gösterin. Ama önce öğretmenin itibarını geri verin.İtibar paradan önce gelir. Fetö icadı 4+4 tende bir an önce vazgeçin. 5.sınıflar orta okul sıralarında heba oluyorlar. 5+3 bir an önce geri getirilmeli.
ismail 4 yıl önce
Öğretmenlerimiz hakettikleri değeri gerçekten görmüyorlar sonuna kadar katılıyorum ancak bu camiaa sadece öğretmenden ibaret değil eğitim çalışanları sürekli görmezden gelinmemeli eğitim camiası bir bütün olarak değerlendirilmeli..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 13 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49