MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den 'öğretmene şiddete hayır' kampanyası

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, sosyal medyadan öğretmenlere yönelik şiddete tepki çekmek için "öğretmene şiddete hayır" ve "öğretmene el kalkmaz, öğretmenin eli öpülür" etiketleriyle kampanya başlattı. Tekin'in kullandığı etiketler, en çok paylaşılanlar listesinde üst sıralara yerleşti

GÜNCEL 16.01.2018, 12:16
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den 'öğretmene şiddete hayır' kampanyası

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, sosyal medya üzerinden öğretmenlere yönelik şiddete farkındalık oluşturmak amacıyla kampanya başlattı.

Tekin, akşam saatlerinde Twitter hesabından "#öğretmeneşiddetehayır", "#ögretmeneelkalkmazögretmenineliopulur" etiketleri ile öğretmene yönelik şiddete tepki çekmek amacıyla paylaşımlarda bulundu.

Paylaşımlarında "Öğretmenin eli öpülür" diyen herkesi kampanyaya katılmaya davet eden Yusuf Tekin, "Öğretmene yönelen şiddetin örf ve adetlerimize, hukuk düzenimize ve milletimizin tüm dünyaya örnek uygulamalarına ters düştüğünün altını bir kez daha çizmek istiyorum. Başta öğretmenlerimize yönelen şiddet eylemleri olmak üzere her türlü şiddeti kınıyorum." ifadelerini kullandı.

Tekin, Bakanlık olarak gerekli mevzuat hazırlıklarını yapıp, tedbir alacaklarını da bildirdi.

Müsteşar Tekin'in sosyal medyadan yaptığı çağrı kısa sürede karşılık buldu. Eğitim dünyasından isimlerin de Tekin'in davetine duyarsız kalmadığı görülürken, açılan etiketler bir süre sonra sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasında ilk sıralara yerleşti

Kaynak: AA.
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49