MEB Müfettişleri "Sendikacılık" Mı Yapıyor? Ankara'da Şok İddia!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Ankara Bala'da yaşanan gelişmeler hakkında uyarılarda bulundu.

GÜNCEL 03.12.2019, 21:55
MEB Müfettişleri "Sendikacılık" Mı Yapıyor? Ankara'da Şok İddia!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda,  Ankara Bala'da yaşanan gelişmeler hakkında uyarılarda bulundu. 

İddiaya göre; Bala'da Türk Eğitim-Sen'in yetkiyi alması sebebiyle okul yöneticileri üzerinden üyelere çeşitli baskılar yapıldığı, bu baskılardan netice alınamayınca Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen iki müfettiş ile üyeler üzerinde baskı kurulmaya çalışıldığı ifade ediliyor. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama...

1)Bala’da ebs üyesi bir kısım meslektaşımız istifa ederek TES’e üye oluyor. Şube başkanı istifa edenlerle görüşüyor,ikna edemiyor. Bunun üzerine il MEM’e “üyelerimize baskı var” diye dilekçe veriyor. İki müfettiş ilçeye giderek üyelerle görüşüyor!

2)Bu ne şimdi? İstifa eden/etmeyi düşünen her üyenizin başına müfettiş mi dikeceksiniz? Taşra bürokrasimizin, dışarıdan yapıların tahakkümünden kurtarılmasını beklerken,şimdi bir de müfettişlerimizin sendikal rekabetin mekanizması yapılması kabul edilemez!

Yorumlar (5)
Dost acı söyler 8 ay önce
Maklubeyi birlikte yiyenlerin dayanışması tam gaz devam ediyor! Ayrımcılık ve haksızlık bitmiyor.
Memur 8 ay önce
Müfettiş hiçbir yere kendi kendine gitmez. Müfettiş görevlendirilir ve bu görev emri üzerine görevi yapar. Ne diyecekseniz görevlendirme yapan makam ve kişilere deyin.
Dost acı söyler 8 ay önce
Pensilvanya'ya selam gönderdiği için cezalandırılan kaç tane müdür var? Müdür ve sendikacıların dokunulmazlığımı var? Millet ve özellikle memurlar her şeyin farkında..
mersin 8 ay önce
mersinde il müdürü teftiş kurulu ve bazı müfettişler türkeğitim sene üye topluyor eğitim bir senden niye istifa etmiyorsunuz diyor sosyal medyada birbirini yalıyor Ali yalçın da izliyor Ali yalçın üyenin hakkını koru yada dillendir yada git
OK 8 ay önce
Adaletin olmadığı hiçbir yerde Türk Milliyetçileri olmayacaktır. Ülkücüler hiç kimsenin oyuncağı yada koltuk değneği değildir. Ülkücüleri değil kendilerini kandırıyorlar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49