MEB'in telafi derslerinin adresi belli oldu

Koronavirüs sürecinde uzaktan eğitim gören öğrencilerin telafi eğitimlerinin nasıl olacağı merak konusu. Okullarda yazın telafi dersleri nasıl olacak? İşte ayrıntılar...

GÜNCEL 29.05.2021, 14:22 29.05.2021, 14:24
MEB'in telafi derslerinin adresi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı bir yandan okulların 1 Haziran itibariyle yüz yüze eğitime geçip geçmeyeceği konusunda çalışmalar yürütüyor. Bir yandan da 1 buçuk yıldır süren uzaktan eğitim sürecinin telafi programını netleştirmeye çalışıyor.

Telafinin nasıl olacağı merak konusu. Talepler var. Okulların Haziran Temmuz’da kapalı kalıp Ağustos'ta açılması ve telafi programının Ağustos ayı itibariyle uygulanması yönünde.

Telafinin eğitim müfredatı üzerinden yapılması da isteniyor. Yani okullarda eğitim döneminde görülen derslerin içeriklerinin de eksiklikleri giderme şeklinde yapılması talep ediliyor. Müfredatta da telafi olacak mı merak konusu...

TATİL ADRESİNDE TELAFİ

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ömer İnan, yaz dönemi kapsamında nasıl bir telafi olacak ona dair ayrıntılar verdi.

Buna göre isteyen öğretmen ve öğrencilere ikametlerinin bulunduğu yerlerde, ayrıca tatil adreslerinde telafi derslere katılma hakkı tanınacak. Yani okulun bulunduğu şehirde olma şartı olmayacak.

Telafi programında sanat, Spor ve kültürel etkinlikler için de imkanlar oluşturulacak. Öğrentmenler bu programlarda öngörülen ders saati üzerinden görev alabilecek.

KAYNAK: CNN TÜRK

Yorumlar (7)
TUZSUZ BEKİR! 4 ay önce
Adres her zamanki gibi okul idareleri!Ayrı bir program yap öğretmeni razı et!veliye yalvar!Öğrenciyi ayarla!Niçin bakanlık gaz alsın diye!Normal canlı yayınlarda kaç öğrenci dersler giriyordu?Öğretmenler boş ekranlar ders anlattı durdu!Bunu yapacağına aşıyı vur herkese !Ardından 15 AĞUSTOSTA YÜZYÜZE DİYE ANLANDIRDIĞINIZ normal eğitimi tüm kademelerde kapanmamak üzere aç!O zaman telafi olur!
Adres okul idaresi! 4 ay önce
Yaz aylarında tatile giren öğrenci öğretmen ve velinin kahrını okul yöneticisi çekip program yapacak ve normal eğitim zamanında okula gelmeyen öğrenciler yaz aylarında telafi dersine girecek pes doğrusu!
Admin yorumları yayınla! 4 ay önce
Eğitim camiası hiç yorum yapmadı mı?
Ogrenci 4 ay önce
1.5 yıl okul görmeyen uzaktan eğitime katilmayan çocuğa 1.5 ayda herşeyi öğretecek miyiz?
ÖZDER 4 ay önce
Allah akıl fikir versin ikametgahında telafi ne demek
81 düzce 4 ay önce
hani adres nerde. saçma sapan başlık ile içerik ilgisiz
alper 4 ay önce
saçmalık da çeşit çeşit...
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49