MEB'den Yüz Yüze Eğitim ile ilgili son dakika açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitimle ilgili sosyal medya hesabından duyuru yayınladı....

GÜNCEL 27.02.2021, 14:05 27.02.2021, 14:20
MEB'den Yüz Yüze Eğitim ile ilgili son dakika açıklaması

MEB: Kabine toplantısında yapılacak değerlendirmeler neticesinde 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretime devam edilecektir

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021'de illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan duyuru ise şu şekilde;

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda, resmi ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan "İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası"nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı'nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmi ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca "yerinde karar" uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (8)
Karar veremeyen bakanlık 2 ay önce
Bu bakanlığın süreci yönetemediğinin ispatı! Salgın her ülkede var! Bu şekilde kararsızlık sadece bizde var!
öğretmen 2 ay önce
Keşke kaymakamlıklar ve valiliklerden önce bakanlık açıklama yapsaydı. En yetkili kurum en son açıklama yapıyor. Pazartesi eski usul salı yeni usul hafta ortası ders programımı değişir. İdarecilerin emeklerine yazık sınav takvimi ve ders programı hazırla son dakika açıklamayla yaptıklarının yüzde 80 başa gitsin.
İyi&Kötü Polis 2 ay önce
Bakıdan dolayı top alt kurumlara atılıyor. Kötü polis siz olun deniyor.
ZİYAAA 2 ay önce
Sizi tebrik ediyorum.Dünya bizi kıskanıyor.Aya sert iniş yapacağız.
Öğretmen 2 ay önce
Kaosa çevirdiniz her şeyi. Bugünü önceden görüp daha erken karar alamaz mıydınız?
öğretmen 2 ay önce
okullar tüm sınıflarda açılmalı.
Eğitim 2 ay önce
Valiler vaka sayısına göre okulları aç kapami yapacak.
ALLAH kolaylık versin inşAllah
Bayhoca 2 ay önce
Şimdi yaşadığım yerde bakıyorum da bazı kısıtlama kararları alındı fakat yine bakıyorum bu kararlar daha önceki kararların aynısı buradan şu ortaya çıkıyor demek ki tam olarak denetlemeler yapılmadı..ayrıca sayın bakanım eba eba tutturdunuz belli ki ebaya hiç giriş yapıp bir canlı derse bağlanmamışsınız girmek bi dert bağlanmak bir dert dünyada şu konuda tekiz cuma günü bütün öğretmenlere pazartesi okulun açılacağını tebliğ ettirip cumartesi de yine bütün öğretmenlere açılmayacağı konusunda yeniden bilgi verdiren şaşırdım mı hayır çünkü başka hangi konuda tek olabilirdik ki...lütfen belli bir kesim için tribüne oynamayalım öğretmenleri bu kadar yok saymayalım unutmayalım ki bu ülkede birmilyon iki yüz bin öğretmen var sayın bakanım..ayrıca bu işler canlı derslerle olmaz canlı derslerle bir yere varamayız bir şekilde okulların açık olduğu bir oandemi dönemi ile yaşamayı öğrenmeliyiz bakıyorum bizim kadar okul kapatan ülke yok çünkü yüz yüze eğitimin öneminin farkındalar bir an önce bu yanlıştan dönülmeli pandemide eğitimde sınıfta kaldık burası kesin..
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Nisan 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49