MEB'den Tereddüte Düşülen Konulara Cevaplar

Milli Eğitim Bakanlığında 24.09.2020'de il millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan orta ögretimden sorumlu müdür yardımcıları/şube müdürleri ile gündeme ilişkin tereddüte düşülen hususlara açıklık getiren bir toplantı gerçekleştirildi.

GÜNCEL 26.09.2020, 20:36
MEB'den Tereddüte Düşülen Konulara Cevaplar

Gerçekleştirilen toplantıda tereddüte düşülen bazı konulara ilişkin sorular cevaplandı. Buna göre;

1. Geçmiş yıllarda olduğu gibi ders dağılımı sene başında yapılacak ve haftalık ders programları öğretmenlere tebliğ edilecek.

2. Canlı dersler EBA+diğer platformlardan yapılabileceği gibi tamamı da diğer platformlardan yapılabilecektir. Buna zümre öğretmenleri karar verecektir.

3. Canlı derslerin takibinin okul yönetimince yapılması zorunludur.

4. Uzaktan egitim ve öğretim sürecinin değerlendirilmesini yapmak üzere haftada bir gün öğretmenler okula davet edilecek,  okulda  öğretmen tarafından  ders defterleri eksiksiz bir şekilde doldurulup imzalanacaktır. (Öğretmenlerin okula gelişi okul yönetimince plânlanacaktır.

5. Okul rehber öğretmenleri her gün okulda mesailerine devam edecektir.

6. Kulüp çalışmaları ve nöbet ücreti ödenmeyecektir. 

7.Plânlama, hazırlık; sınıf/şube  rehber öğretmenliği icin ücret ödenecektir. 

8. EBA üzerinden yapılan derslerde şube birleştirmelerde her şube ayrı degerlendirilip ücret ödenecektir. 

9. Proje ve performans ödevleri zümre öğretmenleri kararları doğrultusunda elektonik ortamda öğrencilere duyurulup ödevin takibi ve değerlendirmesi yine elektonik ortamda yapılacaktır.

 

Yorumlar (7)
ahmet 9 ay önce
adamlare öğretmeni bitirmek için fırsat kollamıslar.burda enbüyük bedeli hukumet seçimde ödeyecek,öğretmenin enaz 1500tl si yok edildi yazıklar olsun,öğretmenler asla unutmayacak bizim için kara bir yıl oldu,sadece dua okuyan bir hocaya ek ödem yuzde yuz artırıldı bunu unutmayacağız,kendilerini bitirdiler
Müdür 9 ay önce
İlkokullarda yüz yüze eğitim anasınıfı ve 1. Sınıflarda devam etmektedir. Öğretmenlerime nöbet görevi verdim. Ücretini de tahakkuk ettireceğim.
Müdüe 9 ay önce
İlkokullarda yüz yüze eğitim anasınıfı ve 1. Sınıflarda devam etmektedir. Öğretmenlerime nöbet görevi verdim. Ücretini de tahakkuk ettireceğim.
abdullah 9 ay önce
bu haberin aslı var mı? boşuna kafa karışıklığı yapmayın lütfen. duyumlara göre haber yapıyorsunuz. lütfen kaynağın linkini de yayınlayın ( meb üzerinden)
bıktık artık...
Çağdaş Vatandaş 9 ay önce
Bur da yorum yapanların öğretmen olduğuna inanmıyorum. Aylık ortalama 800,00 tl alacağınız ek ders için bu ağıt ne? Öğretmenliğin aynı zamanda memurluk olduğunu unutmuşlar. Kimse sizleri zorla öğretmen yapmadı. Memleketin ve dünyanın zorda olduğu dönemde fedakarlık yapan öğretmenlerimizi incitmeyin. Parası yetmiyorsa bırak limon sat.
meltem 9 ay önce
Umarım en kısa sürede resmî yazı yayınlanır, yoksa idarecilerle papaz olacaz
Mudur 9 ay önce
1.siniflar icin ilkokulda ogrt nobet gorevi verdik boyle sacmalik olmaz tutulan nobetin ucreti odenir.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 18 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49