MEB'de daire başkanı ataması yapıldı

Eski Alucra Milli Eğitim Müdürü Durmuş Can, Milli Eğitim Bakanlığında Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri birimine daire başkanı olarak atandı.

GÜNCEL 08.01.2021, 10:04
MEB'de daire başkanı ataması yapıldı

Geçmişte Alucra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunmuş, Ankara’nın Yenimahalle ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde şube müdürlüğü yapmış, Millî Eğitim Bakanlığının çeşitli kademelerinde görev yapmış Durmuş Can; Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı..

DURMUŞ CAN KİMDİR?

1974 yılında Giresun Alucra Çalgan Köyü’nde doğdu. İlkokul ve ortaokulu Alucra ve Ankara’da, liseyi Şebinkarahisar’da, üniversite öğrenimini ise Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünde tamamladı.

Meslek hayatına 1997 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde öğretmen olarak başlayıp 1997-2004 yılları arasında Alucra’da farklı okullarda yöneticilik yaptı.

2004-2011 yılları arasında Alucra İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu.

2011-2018 yılları arasında Ankara’nın Yenimahalle ve Mamak İlçe Millî Eğitim Müdürlüklerinde (2014 yılında yapılan şube müdürlüğü sınavı ile) ve 2018-2020 yılları arasında da Ortaöğretim Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaptı; Millî Eğitim Bakanlığının farklı birimlerindeki çok sayıda seminer, kurs ve projenin yürütülmesi ve koordinasyonu aşamasında görev aldı.

24 Kasım 2020 tarihinde Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorumlar (6)
alpino 2 hafta önce
Böyle özel bir bölüme alan mezunları neden atanmaz, hep merak etmişimdir????
özellikli 2 hafta önce
özel bölüme özel biri atanmış beğenemedin mi?
akif 2 hafta önce
atanmaz çünkü iş bilen adam istemezler
alpino 2 hafta önce
çok yazık..alandan işi bilmeyen ama işini başka türlü yaptıranlar???
kadir elma 2 hafta önce
hayırlı olsun .mutfaktan gelen birine benziyor.umarım faydalı,farklı,bulunduğu makamda sadece idare eden değil,geliştirici,sahadakilerle iletişim halinde olarak güzel çalışmalar yapar.yani idare eden değil geliştiren bir yönetici olur.
BAYRAKTAR 2 hafta önce
DEĞERLİ BAŞKANIMA YENİ GÖREVİNDE BAŞARILAR DİLERİZ. ALDIĞI GÖREVİ EN İYİ EN GÜZEL ŞEKİLDE YERİNE GETİRECEGİNDEN KUŞKUMUZ YOK YAPTIKLARI YAPACAKLERININ TEMİNATIDIR. BAŞARILAR BAŞKANIM
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49