MEB BÜROKRATINDAN ÖĞRETMEN MAAŞ İTİRAFI

Milli Eğitim Bakanlığının tecrübeli bürokratlarından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf BÜYÜK’den özel okullarda çalışan öğretmen maaşlarıyla ilgili itiraf geldi .

GÜNCEL 03.12.2020, 20:03 03.12.2020, 20:15
MEB BÜROKRATINDAN ÖĞRETMEN MAAŞ İTİRAFI

Kamudanhaber - Özel Haber

Bugün medyaya Milli Eğitim Bakanlığı vakfına bağlı okullarda çalışan öğretmenlerin şikayetleri yansıdı.

Öğretmenler Pandemi döneminde zorla okulda tutulduklarını ve virüs kapma tehlikesi yaşadıklarını söylediler .

Milli Eğitim Vakfı okullarında çalışan öğretmenlerin bu şikayetlerine Vakfın yönetim kurulu üyesi olan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük cevap verdi .

Yusuf Büyük yaptığı açıklamada , özel okullarda öğretmenlerin 2500 TL’ye çalıştırıldığını itiraf etti.

Bir gazeteye açıklamalarda bulunan ; Milli Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Büyük, “ vakfa bağlı okulların özel okul statüsünde olduğunu belirterek, “Özel okulların bütün öğretmenleri okulda. Programların işleyişi ve takip var. Velilerden para alıyoruz. Onlar da bizim işimizi düzgün yapmamızı isterler. Ancak biz diğer okullardan farklı olarak bu öğretmenlere maaş dışında ders ücreti de veriyoruz. Okullarımız düzenli olarak temizlenmekte. Temaslı öğretmenler olunca ivedikle hareket ediyoruz. Öğretmen arkadaşlarımız neye itiraz ediyorlar. Öğretmen arkadaşlar diğer özel okullarda 2 bin 500 TL’ye çalıştırılırken bizim öğretmenler 5 bin TL maaş alıyorlar. Bundan şikâyet eden arkadaşlarımız yılsonunda ayrılıp, başka bir okula gidebilirler. Velilerimiz bizden çok memnun” dedi.

Sonuç olarak ; Özel Okullarda çalışan öğretmenlerin asgari ücretle görev yaptığı ilk kez bir MEB bürokratı tarafından itiraf edildi.

Genel müdür Yusuf Büyük’ün şikayet eden öğretmen varsa yıl sonunda ayrılıp başka bir okula gidebilirler açıklamasıyla ; şikayetçi olan öğretmenlere kapıyı göstermesi öğretmenlerin tepkisine neden oldu .

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (24)
Hadi ordan 10 ay önce
Yusuf bey bakanın yerinde olsam ben sizi kapıya koyarım gezmediğiniz genel müdürlük oturmadıgınız koltuk kalmadı hangi üstün meziyetinizle yapıyorsunuz başarının sırrını açıklasanızda bizde bilsek
Ahmet derbaz 10 ay önce
Yusuf efendi sana mı soracağız gidip gitmeyeceğimizi. Haddini bil..
Demirhan 10 ay önce
Çözüm bulacağına kapı gösteren ezik. İşte bunlar koca ülkeyi yönetiyor ve kendini memleketin sahibi sanıyor. Kim gider göreceğiz inşAllah.
Babanın koltuğumu 10 ay önce
Asıl sen defol. Babanın dükkanı mı sandın kimsin sen be. Sen git ..............
ali 10 ay önce
Özel okullardakilerin asgari ücret ile çalıştığı doğru ve içler acısı durumdur.Çözüm devlettekini kovmak hedef göstermek değldir.Adil bir sistem kazanç gelir gider dökümünü yapar gerekli kanunu çıkarısanız her şey yoluna girer.Amacınız üzüm yemek olsun bağcıyı dövmek değil.Zaten devletteki öğretmenin maaşı senin maaşının 1/4 ü herkes kendine sorsun maaşımı hak ediyor muyum diye
Ali 10 ay önce
Maaşını begenmiyorsan istifa et: aman maaşlarınızı nasıl o çok bahsettiğiniz bizi çok kıskanan Avrupa daki meslektaşların seviyesine çıkarırız degil de begenmiyorsan istifa et. Neymiş özel okullarda asgari ücrete çalıştırıyormuş. Her mahallede Ünv olmasının sonucu olabilir mi acaba? Hangi mesleğin kıymeti kaldı maalesef. Yeni başlayan bekçi maaşlarına ulaşmak için 20 yıl çalışmamız gerek sanrım
Köyceğizli 10 ay önce
Gayet doğru söylemiş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49