MAK Danışmanlık Eylül Ayı Anketi Açıklandı ...

MAK Danışmanlık, eylül ayı son anketini açıkladı. Buna göre ittifaklar arasında Millet İttifakı'nın önde olduğu gözüküyor.

GÜNCEL 26.09.2020, 21:09 26.09.2020, 21:24
MAK Danışmanlık Eylül Ayı Anketi Açıklandı ...

MAK Danışmanlık, eylül ayı son anketini açıkladı. Buna göre ittifaklar arasında Millet İttifakı'nın önde olduğu gözüküyor.

"Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı bloklarına bakış açınız hangisi olur?" şeklindeki soruya, yüzde 45 oranında Millet İttifakı tercih edildi. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 42'de kaldı. "Yeni bir ittifak olmasını istiyorum" diyenlerin oranı yüzde 8 iken, kararsızların oranı yüzde 5 oldu.

VATANDAŞLARIN YÜZDE 41'İ ERKEN GENEL SEÇİM İSTİYOR

Katılımcılara sorulan, "Size göre erken genel seçim (milletvekilliği seçimi) yapılmalı mıdır?" sorusuna yüzde 41 oranında 'Evet' yanıtı verildi. Yüzde 31 oranında 'Hayır' yanıtı verilirken, kararsızların oranı yüzde 28 oldu.

MUHARREM İNCE'YE KÖTÜ SÜRPRİZ

Ankette katılımcılara Muharrem İnce sorusu da soruldu. "Mevcut partiler varken sayın Muharrem İnce yeni bir siyasi parti kurarsa Muharrem İnce'nin genel başkanlığındaki partiye oy verme davranışınız ne olur?" şeklindeki soruya 'Kesinlikle oy vermem' diyenler yüzde 75 oranında oldu.

Yüzde 17 'Kararsızım' cevabını verirken, 'Kesinlikle oy verebilirim' diyenlerin oranı yüzde 3 oldu. "Seçim zamanının konjonktürel şartlarına bağlı olarak oy verme değişebilir" diyenler ise yüzde 5 olarak belirtildi.

Yorumlar (7)
Hikmet 9 ay önce
VAllahi nerede yaptılar bu anketi merak ediyorum. :)
Sinan 9 ay önce
iyice kötü olmadan gidin artık.
VEDAT ARSLAN 9 ay önce
Bu anjeti CHP genelmerkezinde mi yapmışlar?
Ali 9 ay önce
Aç tavuk kendini darı ambarında zannedermiş
Vatandaş 9 ay önce
Çamur attığınız insanların tükürüğünde boğulacaksınız iftira attıklarınız size en büyük dersi verecektir hepiniz gidersiniz de Allah’ın koyduğu şeriatle Osmanlı’nın örfüyle yönetiliriz inşAllah
Hakan 9 ay önce
İnşAllah fark dahada artar yoksa ülke dibe batacak gibi.
Objektif 9 ay önce
Anketi yapanlar temennilerini anket diye kamuoyuna sunmuşlar. Güvenirlik yüzdesi çok düşük bir anket olmuş. Gerçek durumu onlar da biliyorlar. Cumhur ittifakı yüzde ellinin çok üstünde.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 17 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49