Mahmut Özer’den son dakika uzaktan eğitim açıklaması! Mahmut Özer, 81 il için açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim 6, haftayı geride bırakırken süreçle ilgili detaylar da belli oluyor. En çok merak edilenlerden biri ise Türkiye genelinde kapalı okul olup olmadığı. Bakan, bu konuya açıklık getirerek Türkiye genelinde an itibariyle kapalı okul olmadığını söyledi . İşte okullarla ilgili gelen açıklama:

GÜNCEL 14.10.2021, 19:11 14.10.2021, 19:19
Mahmut Özer’den son dakika uzaktan eğitim açıklaması! Mahmut Özer, 81 il için açıklamalarda bulundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim 6, haftayı geride bırakırken süreçle ilgili detaylar da belli oluyor. En çok merak edilenlerden biri ise Türkiye genelinde kapalı okul olup olmadığı.  Bakan, bu konuya açıklık getirerek Türkiye genelinde an itibariyle kapalı okul olmadığını söyledi . İşte okullarla ilgili gelen açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitim ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim 6, haftayı geride bırakırken süreçle ilgili detaylar da belli oluyor. En çok merak edilenlerden biri ise Türkiye genelinde kapalı okul olup olmadığı. Bakan Özer, Ağrı iline yaptığı ziyaretinde bu konuya açıklık getirerek Türkiye genelinde an itibariyle kapalı okul bulunmadığını ifade etti.

Bakan Özer, bunun en büyük nedenlerinden biri olarak öğretmenlerin yüksek oranda aşılanması olduğunu ifade etti. Bu noktada yüz yüze eğitimin sürekliliği açısından aşılanma vurgusu yapıldı.

Bakan Özer, ‘81 ilde 6 haftayı geride bıraktık. süreç planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam ediyor. Bildiğiniz gibi sınıf bazlı bir kapatma var. Herhangi bir vaka olması durumunda ya da temas olması durumunda 10 günlük bir ara veriliyor. Öğrencilerimize evlerine gittikleri zaman canlı dersle destekler sürdürülüyor. Zaman zaman kapatılan okullarımız oldu. Maksimum 3 okulumuz aynı hafta içinde kapatıldı. Onlarda 10 gün sonra eğitim ve öğretime devam etti. Eğitim sistemimiz devasa bir eğitim sistemi. Bizim için en önemli şey öğretmenlerimizin ve vatandaşlarımızın aşılanma oranları. Biliyorsunuz öğretmenlerimiz meslek grupları içinde en fazla aşılanma oranına sahip meslek gruplarımız. Öğrencilerimizdeki aşılanma oranları da gittikçe yükseliyor. Özellikle 15-18 yaş arası gruplarımız. Biliyorsunuz kamuoyunda yardımcı kaynaklarla ilgili spekülasyonlar var. Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz okullarımızda tüm sınıf ve kademelere ücretsiz veriyoruz. Bizde her ayın ilk haftasında dağıtılan ders kaynaklarına ilave olarak destekleyici yardımcı kaynak ve öğretmenlerimizin kullanacağı materyallerle ilgili ciddi bir çalışma yaptık. Her ayın ilk haftası elektronik ortamda tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kullanımına açıyoruz. Bugün bir sürpriz yaptık, Ağrı'da temel eğitimde bu materyallerden 100 bin, ortaöğretim ide ise 40 bin tane bastırarak öğrencilerimize ücretsiz dağıtacağız. Aynı zamanda bin tane de tablet dağıtacağız.’ şeklinde konuştu.

Ayşe Kara

YASAL UYARI: Yayınlanan haberin tüm hakları MYZ DİJİTAL MEDYA Grubu'na aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir.

KAMUDANHABER TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/kamudanhabersitesi

Kaynak: www.kamudanhaber.net
Yorumlar (5)
Merve 6 gün önce
Bu kadar insanı tehlikeye atıyorlar. Lütfen sayın Bakanım Sizden ricam önce Herkes bi aşılansın, toplam direnç kazansın sonra üniversiteler ve okullar açılsın. Hiçbir şey sağlığımızdan önemli değil.
Okullar kapansın 6 gün önce
Kapalı okul yokmu şakamısınız? siz bizim okulda 3 tane sınıf kapandı 3 tanee
Ali 6 gün önce
Bu nasıl haber bilmediğimiz bişey yaz
Songül 6 gün önce
Süreç bu şekilde devam ettirilmeli. Artık okullarımızın kapatılma lüksü yoktur. Çocuklarımız yeni rayına oturdu. Eğitim uzaktan çok aksamış.
Murat koçyiğit 6 gün önce
Sincan da okullar tekli eğitime geçiriliyor bakan beyin haberi yok sınıflar 25 den 40 a çıkıyor kurumu bakanı dinlemiyor
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49