LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENLERİ 3 BİN KADRO İSTİYOR

Bizler lise matematik öğretmenleri olarak mevcut durum çerçevesinde taleplerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz...

GÜNCEL 27.12.2020, 15:36
LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENLERİ 3 BİN KADRO İSTİYOR

Bizler lise matematik öğretmenleri  olarak mevcut durum çerçevesinde taleplerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz;

Matematik ortalamaları uluslararası sınavlarda son sıralarda yer almaktadır. Bugün “yeni nesil”olarak adlandırılan üniversite giriş aşamasında uygulanan TYT(Temel Yeterlilik Sınavı) PISA sınavı ışığında hazırlanmaktadır ve 40 soruda en iyi ortalama sadece 5 olarak hesaplanmıştır. Bu başarısızlığımızın nedenlerinden biri de geleneksel sistemden kendini kurtaramamış emekliliği gelmiş öğretmenlerimizdir. Pandemi döneminde zorunlu olarak geçilen uzaktan eğitim sürecinde geleneksel öğretmenlerimizin yaşadığı sıkıntılara ve aksayan sürece hep birlikte şahit olduk. Bu nedenle her gün kendini yenileyen sisteme, çağdaş ve yapılandırmacı eğitim anlayışına hakim öğretmenler gerektiğine inanıyoruz. 

Diğer taraftan 4+4+4 sisteminin getirdiği fazladan 600 bin öğrencinin bu dönem 9. Sınıfa başlamasıyla birlikte mevcut lise matematik öğretmeni ihtiyacına en az 4.000 öğretmen ihtiyacı daha eklendi. Bu durumda bizim talebimiz olan en az 3.000 ihtiyacı bile karşılamaya yetmemektedir. Bizler hayal olanı değil somut veriler ışığında olması gerekenleri sizlerden minimum seviyede talep ediyoruz. 

Eğer nitelikli matematik öğretimi istiyorsak ülkemiz ve geleceğimiz için dersleri alanında uzmanlaşmış öğretmenlere emanet etmeliyiz. Yoksa matematiğe küsen nesiller devam edecek, “matematikle barışalım” temalı mesajlarımız bir cümleden ileriye gidemeyecektir. 
Unutmayalım ki hayatımızın her anında matematiğe ihtiyacımız olduğunu inkar edemeyiz. “Mantık” bile matematik bilminin bir dalıdır.

4+4+4 sistemi geçen yıl ilk mezunlarını verdi. Bakan Selçuk bu durumun lise branş öğretmenlerinin alımını etkileyeceğini belirtmişti. 
Lise matematik öğretmenleri de bu doğrultuda çeşitli etkinliklerle atama taleplerini dile getiriyorlar. Atama bekleyen lise matematik öğretmenlerinin talebi en az  3.000 kontenjan. Sayıştay raporları ve milli eğitim müdürlüklerinin raporlarını inceleyen öğretmenler, ihtiyacın geçen yıla göre kat kat fazla olduğunu ve bu yıl en az 3.000 atamaya kesin gözle baktıklarını belirtti.


LİSE MATEMATİK ÖĞRETMENLERİ

2021 yılında genel atamada en az 3.000 atama talep ediyor.

Yorumlar (18)
BIRI 8 ay önce
Evet, önemli meselelere değinilmiş. Günün şartlarına göre teknolojik yeterliliği edinmek, kendini geliştirmek vb. durumlar yetkinliğe son derece katkı sağlar. Fakat olayları bu denli daraltmamak gerekir. Saygı, hoşgörü, kabul, hak verme, empati gibi durumlar gelişmezse bahsedilen yetkinlik, karşıdaki kimselere etkin olarak varamaz. Hasılı kelam, talep edilen şey doğru olabilir fakat yöntemi yanlış. Tüm emektar öğretmenlerimize saygı ve hürmetle...
Ercan 8 ay önce
4+4+4 Sisteminin ilk 8.sınıfları 2020 yılında 9.sınıfa başladı fazladan 600bin öğrenciye karşılık en az 4.000 lise matematik öğretmeni ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Sayın Ziya Selçuk bir tv programında gerekli ihtiyacı karşılamak için çalışmalarımız olacaktır lise branş kontenjanları artacaktır demiştir.

Biz Lise Matematik Öğretmenleri olarak ihtiyacın karşılanması için 2021 yılında en az 3.000 atama istiyoruz.
Merve 8 ay önce
Öncelikle bize yer verdiğiniz için tessekur edreriz.Bazi illerden alınan örnekler açık sayisnin artığına işaret etmektedir.Bu nedenle MEB'den talebimiz 3 bin atamadir.meb in talebimize cevap verecegi inancındayız tessekurler.
Ercan Çelen 8 ay önce
4+4+4 Sisteminin ilk 8.sınıfları 2020 yılında 9.sınıfa başladı fazladan 600bin öğrenciye karşılık en az 4.000 lise matematik öğretmeni ihtiyacı ortaya çıkmıştır.Bir çok ilde lise matematik ihtiyacı geçen seneye göre bariz şekilde 2 kat 3 kattan fazla artmıştır.

Sayın Ziya Selçuk bir tv programında gerekli ihtiyacı karşılamak için çalışmalarımız olacaktır lise branş kontenjanları artacaktır demiştir.

Biz Lise Matematik Öğretmenleri olarak ihtiyacın karşılanması için 2021 yılında en az 3.000 atama istiyoruz.
Hilal 8 ay önce
Öncelikle bize yer verdiğiniz için teşekkür ederiz .Bazi illerden alınan örnekler açık sayısının arttığına işaret etmektedir.Bu nedenle MEB'den talebimiz 3 bin atamadir. MEB in talebimize cevap verecegi inancındayız teşekkürler .
Eda 8 ay önce
Sadece altı ildeki norm farkı ortadadır geçen yıllara oranla kesinlikle yüzdemiz artmalı 2021 yılında en az 3 bin lise matematik öğretmeni ataması yapılmasını talep ediyoruz
Gülüzar 8 ay önce
Öncelikle bize yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bazı illerden alınan örnekler açık sayısının artığına işaret etmektedir. Bu nedenle MEB'den talebimiz 3 bin atamadır. MEB in talebimize cevap verecegi inancındayız.
Harun 8 ay önce
Çok teşekkür ederiz haber çok güzel olmuş Lise Matematik Öğretmenleri en az 3000 atama talep ediyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 06 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49