Kürt gençlerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek bildirisi

İnternet sitesi üzerinden "Edi Bese-Artık Yeter" sloganıyla başlattıkları imza kampanyasıyla seslerini duyuran Kürt kökenli gençler, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na destek bildirisi yayımladı.

GÜNCEL 02.02.2018, 12:28
Kürt gençlerden Zeytin Dalı Harekatı'na destek bildirisi

"Edi Bese Hareketi" ile Kürt kökenli gençlerin sesini duyuran Emrah  İnanç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, milli birlik ve bütünlüğü tehdit eden  bölücü terör örgütünün en büyük mağdurunun Kürt gençleri olduğunu söyledi.

"Zulme sessiz kalmak, zalimin yanında yer almaktır." şiarı ile terör  örgütü ve eylemlerine karşı tepkilerinin yüz binlerce Kürt ve Türk gencinin  desteğiyle devam ettiğini belirten İnanç, Türkiye'nin kardeşliği ve birliğini  hedef alan eylemlere karşı daha önce de çeşitli bildiriler yayımladıklarını  anlattı.

Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin destek bildirilerini "www.edibese.org"  adlı internet sitesinde yayımlayıp paylaşıma açtıklarını dile getiren İnanç,  "Elimizdeki kalem, yüreğimizdeki iman, dilimizdeki söylem, gönlümüzdeki vatan ve  bayrak aşkı ile korkmadan, usanmadan her daim hak ve doğru bildiklerimizi  haykırmaya, sorunların çözümü yolunda herkesin yanlışını söylemeye devam  edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Terörün boyun eğdirdiklerinden olmadık"

Kürt gençleri adına "Edi Bese Hareketi"nce hazırlanan bildiride şu  ifadelere yer verildi:

"Her ne kadar sınırlarımız dışında olduğu dile getirilirse de  gönlümüzün kıyısında kardeşliğimiz, akrabalığımız ve kader birliğimizin,  yüzyıllardır kopmayan ilişkilerimizin olduğu Kuzey Suriye'nin  asli unsurları  olan asıl ve asil halkların  huzurlu ve mutlu günlerine tekrar kavuşmalarını  sağlamak için başlatılan ve Afrin'de gerçekleştirilen operasyonların,  Diyarbakır'da, Mardin'de, Şırnak'ta devletimiz tarafından hain terör örgütlerine  karşı verilen mücadeleden farkı yoktur."

Operasyonların asıl amacının Suriye ve bölgede barışın tesis edilmesi,  bölge halkının yaşam hakkının güvenceye alınması ve yerlerini, yurtlarını terk  etmiş milyonlarca Suriyelinin tekrar evlerine dönüp barış içinde yaşamalarını  sağlamak olduğu vurgulanan bildiride, şunlar kaydedildi:

"Devletimiz ve ordumuz, dün Cerablus ve Azez’de nasıl ki terör  örgütlerini bölgeden temizleyip, bölge insanına huzurlu bir yaşam alanı  oluşturduysa aynı şekilde Afrin ve diğer bölgeler için de aynı sonucu  gerçekleştirecektir. Suriye, Irak,  Arakan, Doğu Türkistan, Filistin ve Afrika  başta olmak üzere tüm İslam coğrafyasının ve ümmetin umudu olup, duasını alan  Türkiye'miz, Londra'dan, Washington'dan, Telaviv'den ve Brüksel'den medet uman  aciz ve zalim terör örgütlerine ve de içimizdeki destekçilerine karşı galip  gelecektir.

Bir elin parmakları gibi farklı olsak da teröre, zulme ve emperyalizme  karşı kenetlenip bir yumruk olabildik ve terörün boyun eğdirdiklerinden olmadık,  olmayacağız. Terörün ve teröristin insanlığa karşı işlediği her suçta, millet  olarak karşısında durmaya devam edeceğiz."

"Huzurumuzu hedef alacak oyunlara gelmeyin"

Kürt kökenli gençler, bildiride PKK tarafından meslektaşları  katledildiğinde ya da sağlıkmemurları ve ambulanslar teröristlerce saldırıya  uğradığında bile terör örgütünü kınayamayan, Hipokrat yeminindeki, "insan  hayatına mutlak surette saygı" akdi sadece teröristler köşeye sıkışınca  akıllarına gelen ve kendilerini aydın ve sanatçı diye tanımlayanları da asla  unutmayacaklarını bildirdi.

Afrin'de başlatılan operasyonların sivil halka ve bölgedeki Kürt  nüfusuna yönelik olmadığına işaret edilen bildiride, "Özellikle sosyal medya  üzerinden bu harekatı, Kürt halkına yönelik bir operasyonmuş gibi göstermek için  yalan, yanlış ve alçakça algı operasyonları yapılmaktadır. Kürt kardeşlerimiz bu  algı operasyonlarına aldanmamalı ve birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu hedef  alacak oyunlara gelmemelidir." ifadeleri kullanıldı.

Bildiride şu değerlendirmelerde bulunuldu:

"Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve topyekun  devletimizin kararlılığı ve inancı ile başlatılan Zeytin Dalı operasyonunun,  Suriye'ye ve bölgemize barış ve huzur getireceğine tüm kalbimizle inanıyoruz.  Şunu çok iyi biliyoruz ki 2.Abdülhamid'de denenen ve maalesef muktedir olunan  ihmal, izmihlal, gaflet ve ihanetin tekrarı için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve  devletimize saldırmaktadırlar. Herkes bilsin ki milletimiz ve devletimiz, bu  menhus suikasti bir daha yaşamayacak kadar şuurlu ve dirayetlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı Türk ordusunun kış şartlarına rağmen  özveriyle yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın bölgede kalıcı barış ve huzur  ortamının sağlanması ile sonuçlanmasını, vatanımızın kıymetli evlatları  askerlerimizin burunları dahi kanamadan vatanımıza dönmelerini ve ailelerine  kavuşmalarını tüm kalbimizle umut etmekteyiz.

Zeytin Dalı Harekatı'nda şu ana kadarki süreçte şehit olan  askerlerimize ve masum sivillere rahmet ve acılı aileleri ile tüm milletimize  başsağlığı diliyoruz."

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49