KPSS’de isyan ettiren iddia: Coronalılar aynı okulda sınava girdi, gözetmenlere haber verilmedi

Ankara’da corona virüsü pozitif olan vatandaşların Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulu’nda KPSS’ye girdiği ancak ÖSYM’nin gözetmenlere bu durumu bildirmediği iddia edildi. Acil doktoru olan ‘zutku’ isimli sosyal medya kullanıcısı, 50 yaşındaki annesinin durumdan habersiz şekilde bu okulda gözetmenlik yaptığını öne sürerek, “Gözetmenlerin durumdan haberi yok, ÖSYM bunu bildirmemiş. Herkes bu kadar önlem alırken gözetmen öğretmenlere haber bile verilmeden pozitif hastalara 130 dakika gözetmenlik yaptırılıyor. Hem de sadece evden getirdiği maske ile. İnsan hayatı bu kadar mı değersiz?” ifadelerini kullandı.

GÜNCEL 06.09.2020, 18:16
2643
KPSS’de isyan ettiren iddia: Coronalılar aynı okulda sınava girdi, gözetmenlere haber verilmedi

Bugün gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) corona virüsü (Covid-19) pozitif olan vatandaşların sınava girdiği okuldaki gözetmenlere durumun haber verilmediği ve koruyucu ekipman sağlanmadığı öne sürüldü.

“POZİTİF HASTALARA 130 DAKİKA GÖZETMENLİK YAPTIRILIYOR”

Acil doktoru olan ‘zutku' isimli sosyal medya kullanıcısı olayla ilgili şu iddialarda bulundu:

* Bugün annem KPSS gözetmeni olarak Çankaya Muazzez Karaçay İlkokulunda görevliydi. Sınıfa giriyor ve kişilerden biri diyor ki ‘Hocam burası covid’lilerin gireceği okul mu?' Meğerse Ankara’daki covid pozitif olgular o okulda sınava giriyormuş.

* Ve gözetmenlerin durumdan haberi yok, ÖSYM bunu bildirmemiş. Ben acil doktoru olarak şüpheli hastalara; tulum, bone, siperlik, n95, galoş, koruyucu kıyafet ne varsa giyinip giriyorum.

* Covid servislerinde çalışanların koruyucu ekipmanlarını biliyorsunuz. Herkes bu kadar önlem alırken gözetmen öğretmenlere haber bile verilmeden pozitif hastalara 130 dakika gözetmenlik yaptırılıyor.

“BUGÜN ANNEMİN CANINA KAST ETTİNİZ”

Gözetmenlerde sadece evden çıkarken taktıkları bez maske olduğunu belirten kullanıcı iddialarını şöyle sürdürdü:

* Haber verilmedi ve görev gereği savunmasız bir şekilde 130 dakika pozitif vakaya maruz bırakıldı” dedi. ÖSYM Başkanlığı’na seslenerek, “Siz bugün benim annemin canına kast ettiniz. Biz bu skandalı insanlara nasıl duyuracağız? Var mı böyle bir şey?

* İnsan hayatı bu kadar mı değersiz? Biz acilde her şüpheliden sonra acilimizi dezenfekte ettirelim ki başka insanlar hasta olmasın, ama gözetmenler bilinen, karantinada olan pozitif hastalara savunmasız bir şekilde devlet eliyle gönderilsin. Elim ayağım titriyor sinirden.

Yorumlar (6)
AHMET 2 hafta önce
Salon başkanı olduğum okulda pozitif temaslıların başında durdum polisler ve sağlık memurlar baştan aşağı tulumluydu bize Maske ve Siber likten başka bir şey verilmedi sağlık memuruna polislerin hayatı kıymetli öğretmenlerin hayatı kıymetli değil
misafir Hoca 2 hafta önce
İddia ağır. Bence doğru olup olmadığı ortaya çıkarılmalı. Gözetmenlere yazık olmasın.
vatandaş 2 hafta önce
Öğretmenlerimize değer verelim ve onlara sahip çıkalım.
okuyucu 2 hafta önce
ortaya çıktı diyelim sahipsiz,maaşları ""yük"" olarak açıklanan,ekdersleri kesilen,toplumun büyük kesimi tarafından eleştirilen öğretmen için birilerine ceza mı verilecek? kovuşturmaya gerek yoktur kararı verilir.
ali 2 hafta önce
Bugün görevli oldugum sınıfta iki kovidli hasta başka sınıfa alındı. Okulda hasta olduğunu bilsem görev istemezdim.
Mehmet 2 hafta önce
Aynen katılıyorum
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49