Kısıtlamadan muaf ailelerin çocukları için kreşler açık olacak

Özel kreş ve gündüz bakımevleri, kısıtlamalardan muaf olanların çocuklarının bakımı için faaliyetlerine devam edecek

GÜNCEL 29.04.2021, 15:58
Kısıtlamadan muaf ailelerin çocukları için kreşler açık olacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, özel kreşler, gündüz bakım evleri ve çocuk kulüplerinin faaliyetleriyle ilgili tam kapanma döneminde çalışmaya devam edecek olan ailelerin de taleplerini de göz önünde bulundurarak yeni bir karar aldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, "Bakanlığımız tarafından izni verilen ve denetlenen özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin tam kapanma döneminde, sadece kısıtlamalardan muaf olanların çocuklarının bakım ve gözetim ihtiyaçlarının güvenli bir ortamda sağlanabilmesi amacıyla, faaliyetlerinin devamına karar verildi" dedi.

Bakan Yanık, ayrıca, valilikler tarafından daha önce verilen yetki doğrultusunda bu kuruluşlarla ilgili yerel düzeyde kararlar verilebileceğini de kaydetti.

Yanık, tam kapanma döneminde faaliyetlerine devam edecek 2 bin 310 özel kreş ve gündüz bakımevleri ile özel çocuk kulüplerinin Covid-19 tedbirlerine uygun hizmet vereceğine dikkat dekti.

Yorumlar (2)
Fatih1453 2 hafta önce
Geçin bu işleri herşeye para gözü ile bakan özel okulların ceplerinin boş kalmaması için yapılan bir uygulama niye kıreşler uzaktan eğitim yapamıyor bu yüzden de para alamıyorlar. Kahretsin bu düzeni yine zenginler kazandı deseneniz
Aaaa 2 hafta önce
Çocok klubü adı altında çalışan etüt merkezleri açık, okullar kapalı. Nerde fırsat eşitliği
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49