Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a elektrik zammı uyarısı!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a elektrik zammı uyarısı: Böyle bir şeyi onaylamayı sakın aklından bile geçirme, sakın!

GÜNCEL 28.08.2021, 13:01
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a elektrik zammı uyarısı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, elektrik dağıtım şirketlerinin "bankalara döviz üzerinden olan borçlar ile kuraklıkla maliyetlerin artmasını" gerekçe göstererek yüzde 8 ila 15 arasında zam talebinde bulunmasına ilişkin olarak, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, "Böyle bir şeyi onaylamayı sakın aklından bile geçirme, sakın!" diye uyardı.

"Bırakın zammı, iktidarın elektrik faturasında halka destek vermesi gerekir" diyen CHP lideri, "Ya fatura inmeli ya halka destek verilmeli! Eğer bu soygun devam ederse biz halkımızla birlikte kararımızı verip, bu şirketlere ve faturalarına karşı adımlarımızı atacağız" ifadelerini kullandı.

Elektrik dağıtım şirketleri, gelecek ekim ayında ve ardından da 2022 Ocak aylarını kapsayacak şekilde yeni zam ihtiyacı oluştuğunu belirterek, "Bankalara döviz üzerinden olan borçlar birikiyor. Kuraklıkla da maliyetler iki katına çıktı" gerekçesiyle yüzde 8 ile 15 arasında zam talebinde bulunmuştu. Temmuz ayında elektriğe yüzde 15 zam yapan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), sektörün talepleri doğrultusunda yeni bir elektrik zammını tartıştığı kamuoyuna yansımıştı.

Yorumlar (1)
Mehmet Erdem 4 hafta önce
Sanki kendisi başta olsa zam yapmayacak. Yıllardır aynı hikaye. Kim gelirse gelsin enerjiyi kendimiz üretmediğimiz sürece herşeye zam gelmesi kaçınılmaz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49