Kemal Kılıçdaroğlu: İki elim yakanızda olur

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'da STK temsilcileri ve muhtarlar ile buluşma toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu konuşmasında 'Bir tane EYT'li gider de onlara oy verirse benim iki elim iki yakanızda olur' dedi.

GÜNCEL 22.03.2019, 13:44
Kemal Kılıçdaroğlu: İki elim yakanızda olur

Yerel seçimlere dokuz gün kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ordu'yu ziyaret etti. Çeşitli dernek ve kurumların temsilcileri ile muhtarların katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu, "Toplumu ötekileştirmek kabul edilemez. Toplumun yarısı terörist! Vatandaşı A partili, B partili diye ayırmak doğru mu değil! Hepimiz aynı otobüsteyiz" dedi.

Seçimlerde sadece muhtar, belediye meclis üyesi ve belediye başkanının belirleneceğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Sanki yalın kılıç savaşa gidiyoruz. Böyle bir atmosfer yaratıyorlar" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından başlıklar şöyle:

ESNAFLIK TARİHE KARIŞIYOR: Esnaf devlete yük olmaz, tam tersine vergi verir, istihdam sağlar. Esnaflık tarihe karışıyor. Büyük AVM'ler kuruldu. Bu esnafın da evine ekmek götürmesi lazım. Esnafı bu konuma sokan siyasi partiye esnaf gitti oy verdi. Esnaf kardeşimin de biraz uyanması lazım. Niye stopaj kaldırılmıyor? Kaldırılmasını isteyen biz, kaldırılmasın diyen kim iktidar! Olmaz bu seçimde düşünerek sandığa gideceğiz.

FINDIK SATILINCA FİYAT AÇIKLANIYOR: 17 yıldır bir iktidar yönetiyor bu ülkeyi. Tüm sorunları geçiyorum, 17 yıldır bir fındık sorunu çözülmez mi? Bademin yüzde 96'sı ithal ediliyor, yakında fındıkta da aynı tabloyla karşılaşırsanız şaşırmayın. Vatandaş fındığını sattıktan sonra fiyat açıklanıyor! 17 yıldır bu ülkeyi getirdikleri nokta soğan kuyruğudur. Kusura bakmayın sizin aklınızla dalga da geçiyorlar. Kuyruklara varlık kuyruğu diyorlar. Ya ben seni bilmiyor muyum o kuyruk varlık kuyruğu olsa ilk sen girersin!

DİYOR YA SATMADIK DİYE. Ülkücü arkadaşlarıma seslenmek istiyorum. Tank palet fabrikası satılıyor bu devletin silahlarını üreten fabrikası satılıyor bunu bir tek ben mi söyleyeceğim. Devletin sırları ya satılan. O fabrikada nasıl üretim yapıldığını hiçbir yabancı devlet bilmez. Şimdi Katar ordusuna veriyoruz. Yüzde 49,9'u veriyoruz. Bu 20 Aralık 2018 tarihli Cumhurbaşkanı kararnamesi, Resmi Gazete. Diyor ya biz bu fabrikayı satmadık diyor ya işte kendi imzası. MSB 1. Anabakım yönetimindeki fabrikanın özelleştirme kapsam ve programına alınmasına deniyor. İşletme hakkının 25 yıllığına verilmesine karar verilmiştir. Kimin imzası var Recep Tayyip Erdoğan. Ülkücü arkadaşlarıma güveniyorum, AK Partili vatandaşlarıma da sesleniyorum. Silah fabrikası o ülkenin namusudur, sahip çıkın.

SÖZLEŞMEYİ İPTAL ET: Benden kurtulmak istiyor! Niye halkın her kesiminin derdini ben dile getiriyorum. Madem benden kurtulmak istiyorsun sen bu sözleşmeyi iptal et, ben bir haftada bu 50 milyar doları bulamazsam sen de benden kurtulacaksın! Bakın bazı gazeteler yazmıyor. Tank palet fabrikasında çalışanlar tayin dilekçesi verdiler. Niye verdiler, buradaki bilgileri yabancı bir orduya vermenin vebalini taşıyamam diye verdiler.

EYT'LİLER OY VERİRSE İKİ ELİM YAKANIZDA: 2019'da bu devletin yönetim planı yok. Kalkınma planı yok! EYT'li kardeşlerim burada. Bakın bunca zamandır sizin derdinizi dile getiriyorum. Bu dert çözülür mü çözülür! Ama sizden bir isteğim var EYT'lilerden bir tanesi iktidara oy verirse iki elim yakanızda olur. Bir siyasi partinin lideri, cumhurbaşkanı kalkıp da türedi der mi! Bu benim ağırıma gidiyor. O nedenle gidip oy verirseniz iki elim yakanızda olacak. Bütün medya onların elinde. Yüzde 90'ı onların elinde. Dediklerine inanmayın.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 31 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49