Kaynanasını sevmeyen gelinlere müjdeli haber

Kocasının akrabalarına bayram ziyaretine gitmediği için boşanma davasında kusurlu sayılan kadını Yargıtay'dan müjdeli haber geldi.

GÜNCEL 18.08.2021, 12:10
Kaynanasını sevmeyen gelinlere müjdeli haber

Akrabalarına bayram ziyaretine gitmediği için boşanma davasında kusurlu sayılan kadına güzel haber Yargıtay'dan geldi.

Bir süredir anlaşmazlık yaşayan çift boşanmak için mahkemeye başvurdu. Davacı koca, eşinin bayramlarda akrabalarının yanına ziyarete gitmediğini öne sürürek şikayetçi oldu. Mahkeme, davayı kabul etti ve bayramlaşmaya gitmeyen kadını kusurlu buldu. Temyize giden karar Yargıtay 2. Hukuk Dairesi geldi.

Yargıtay kararı bozarak şunları kaydetti:

"Dava dilekçesinde; davacının iddiasının dayanağı olan bütün vakıaların sıra numarası altında açık özetlerinin gösterilmesi gereklidir. Mahkeme, davacı tarafından usulüne uygun şekilde dayanılmayan vakıaları kendiliğinden inceleyemez. Dava sebebi ve dayanağı vakıalar açık ve somut şekilde ispata ve karşı tarafın savunmasına elverişli olarak ortaya konmalıdır. Mahkemece, davacı erkek tarafından usulüne uygun şekilde ileri sürülmeyen 'davalı kadının, erkeğin bazı akrabaları ile görüşmeyi, bayramda ziyaret etmeyi istememe' vakıası esas alınarak davanın kabulüne karar verilmiştir. Davalı kadının bundan başka boşanmayı gerektiren kusurlu bir davranışı da ispatlanamamıştır. Gerçekleşen duruma göre, davanın reddine karar verilmesi gerekirken, yazılı şekilde davanın kabulüne karar verilmesi doğru bulunmamış ve bozmayı gerektirmiştir. Mahkeme kararının bozulmasına oy birliği ile hükmedilmiştir."

Yorumlar (3)
Kral 1 ay önce
Bu nasıl manşet bu nasıl haber ya. Yeter artık ya
Musebbib 1 ay önce
Aileler yıkılsın musebbiblerde kına yaksın
Mustafa 1 ay önce
Başlığın içerikle alakası yok. Ayrıca bu haberin neyi güzel, ne kadar boş bir site oldunuz siz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49