Kamuda memurlar için yeni model tasarlanıyor!

Hükümet 2019'da yürürlüğe girecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi için çalışmalara başladı. Kalkınma Bakanlığı, ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacak yeni sistemde 'kamu yönetimine' hazırlık için özel çalışma komisyonu oluşturdu..

GÜNCEL 03.10.2017, 08:03 03.10.2017, 08:10
Kamuda memurlar için yeni model tasarlanıyor!

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yeni hükümet sistemiyle uyumlu bir kalkınma planı hazırladıklarını belirterek, Haziran 2018'de tamamlayarak Meclis'e göndereceklerini söyledi. Elvan, 43 özel ihtisas komisyonu, 32 de çalışma grubu oluşturduklarını ifade ederek, "Yeni hükümet sisteminde kamu yönetiminin nasıl olması gerektiği konusunda çalışan bir çalışma grubumuz var. Her alanda dönüşümü planlıyoruz" diye konuştu.

KURUMLAR BİRLEŞECEK
Yeni hükümet sisteminde kamu yönetiminde radikal bir değişim yaşanacak. Kamu kurumları da hızlı ve etkili icraat öngören yeni sisteme uyumlu hale gelecek. Üst düzey kamu görevlilerini Cumhurbaşkanı atayacak. Atamalarda bürokratik gecikmeler ortadan kalkacak. Performansa dayalı görev değişiklikleri hızla yapılırken, görevde ehliyet ve liyakat ön plana çıkacak. Kurumların yapısal dönüşümleri, birleşmesi kolaylaşacak. Bütçe hazırlama yetkisi de Cumhurbaşkanı'nda olacak..

Yorumlar (2)
Hasan sandıklı 4 yıl önce
Memur artık enzor günlerini yaşayacak,memur aç,sahipsiz kimse takmıyor oysa 3 milyon istedikleri iktidarı istediklerini yaptırırlar yeterki kendilerini satan sendikadan ayrılıp haklarını verenlerle omuz omuza olsunlar,sarı sendikadan geleceğimiz için vazgeçelim
Avşar 4 yıl önce
Oldubittiyle gelmeyelim.uzun araştırmalar,tartışmalar,münazaralar,uzman komisyonlarda çok yönlü bir altyapı ile olursa kalıcı olur.yoksa babam bana aferin desin.dostlar alışverişte görsün işleriyle bu olmaz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 15 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49