Kademeli normalleşmeyle birlikte semt pazarları gününde değişiklik!

17 günlük tam kapanma döneminde semt pazarları sadece cumartesi günleri açılıyordu ancak kademeli normalleşmeye geçilmesiyle beraber hafta içi her gün semt pazarları kurulabilecek. Hafta sonu ise yasak.

GÜNCEL 17.05.2021, 14:11
Kademeli normalleşmeyle birlikte semt pazarları gününde değişiklik!

Türkiye'de tam kapanmanın sona ermesinin ardından kademeli normalleşme sürecine girildi. Bu süreçte pazar yerleri de Pazar Genelgesi'ne uygun şekilde açılmaya başladı. Küçükçekmece İnönü Semt Pazarı da kuruldu. Tezgahlarını açan pazarcılar memnuniyetlerini dile getirdi. Vatandaşlar ise alışverişlerini yaptı.

“İşimizin gücümüzün başındayız”

Pazarların açılmasından mutlu olduğunu ifade eden esnaf Mustafa Koç, “Mutlu olacağız tabii yani. Pazara çıkmasaydık ne yapacaktık? Mutlu muyuz mutluyuz tabii ki. Sonuçta işimizin gücümüzün başındayız. Bu bizim için tabii ki büyük bir mutluluktur” dedi.

Koronavirüs salgını dolayısıyla hastalığın ülkede huzur bırakmadığını söyleyen vatandaş Mihriban Subaşı, “70 yaşındayım, bu hastalık bizi mahvetti. Allah Türkiye'mize devletimize, sağlık çalışanlarımıza iyilik versin. Allah'ım yardımcımız olsun” diye konuştu.

Esnaf Mesut Siviniş, “Valla pazarlar açıldı, Şu an yoğunluk yok ama bekliyoruz" dedi.

Pazarlar hangi günler kurulacak?

Pazar yerleri Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirlenen kurallara uymak kaydıyla hafta içi saat 07.00-19.00 arasında faaliyet gösterebilecek. Hafta sonları ise pazarlar kurulmayacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49