İzin alamdan hastaneye giren gazeteci, gözaltına alındı

Gazeteci, 'Pandemi hastanesi' olarak kullanılan Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne izinsiz girdiği iddiası ile gece yarısı evinden gözaltına alındı.

GÜNCEL 02.05.2020, 09:15
İzin alamdan hastaneye giren gazeteci, gözaltına alındı

Sosyal medya hesabından İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir hakkında yaptığı haberlerle dikkat çeken gazeteci Ferhat Akgün'ün 18 gün önce pandemi hastanesi olarak kullanılan Tekirdağ Devlet Hastanesi izinsiz girdiği nedeniyle hakkında şikayette bulunuldu.

Tutuklanma istemi ile çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından soruşturma tamamlanana kadar ev hapsine mahkum edilen gazeteci Ferhat Akgün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, önceki gece yaptığı haberler ve paylaşımların gerekçe gösterilerek İl Sağlık Müdürü Cengiz Becerir tarafından yapılan şikayet üzerine Cumhuriyet Savcısı talimatı ile gözaltına alındığını ifade ederek şöyle konuştu:

"Evimde gece yarısı hukuksuz bir şekilde arama yapıldı. Telefonum ve bilgisayarıma el konuldu. Sahur dahi yapmama fırsat verilmeden nezarette tutuldum. Gündüz ise adi bir suçlu gibi kelepçelenerek savcılığa ifadeye götürüldüm."

Hastanede çalışan bir hemşireye 18 gün önce sigara ve yemek götürdüğünü ifade eden Akgün "Burada Covid hastaları yatıyormuş. Sağlık çalışanlarımıza yemek götürdük. Hükümetin dünyaya örnek olan mücadelesine rağmen, yerelde aksak giden işleri dile getirdik. Bu süreçte haber yaptım. Mübarek ramazanda ev basmak nedir. Evden aldıkları sadece bir laptop. İstenilse getirir teslim ederdim. Gece nezarethanede tutuldum. Karakolda ifade verip ayrıldıktan sonra hakkımda yakalama kararı çıkarıldı. Adi bir suçlu gibi kelepçelenerek savcılığa ifadeye götürüldüm. Savcılıkta mahkemeye sevk etti. Mahkeme soruşturma devam edene kadar ev hapsi verdi. Süresi belli değil. Herkes için hak hukuk adalet istiyorum."

Yorumlar (1)
düm teka düm tek 1 yıl önce
Bir taraftan hastanede çalışan bir hemşireye 18 gün önce sigara ve yemek götürdüğünü ifade ediyor, diğer taraftan yerelde aksak giden işleri dile getirdik diyerek muhtemelen yaptığı haberden bahsediyor. O halde sen bu hastahaneye izinsiz ve haber yapmak için girmiş olmuyor musun?Çelişkili bir durum
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49