İyi Parti'den 'HDP ile işbirliği' iddialarına ilişkin açıklama

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dervişoğlu, "HDP ile işbirliği varmış gibi gerçek olmayan ve bunun da ötesinde, çirkin bir siyasi tezgahın ürünü olan iddialar, sadece sahiplerini bağlar" değerlendirmesinde bulundu

GÜNCEL 07.02.2019, 16:35
İyi Parti'den 'HDP ile işbirliği' iddialarına ilişkin açıklama

İYİ Parti Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti'nin 31 Mart'taki yerel seçimlerle ilgili CHP ile asgari müştereklerde işbirliği yaptığını, takip edilecek yol haritasını da paylaştığını belirtti.

İttifak ya da işbirliği konusunda, ilk günden bu yana atılan her adımın kamuoyuyla paylaşıldığını ve bu konuda hiçbir tereddüte yer bırakmamak için azami özen gösterildiğini vurgulayan Dervişoğlu, "Hal böyle iken, iktidar partilerinin kendi oyun ve düzeneklerini perdelemek için ortaya attığı gayri ciddi 'işbirliği' iddiaları, gayrı ahlaki bir söylemle aziz milletimizin aklını çelmeye yönelik bir strateji içermektedir" ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu, İYİ Parti'nin yerel seçimlerde CHP ile işbirliği protokolü imzaladığına ve bunun dışında hiçbir siyasi partiyle muhataplık ilişkisi oluşturmadığına dikkati çekti.

"BU İDDİA VE İTHAMLARINDAN ARTIK UTANMALARI GEREKİR"

"HDP ile işbirliği varmış gibi gerçek olmayan ve bunun da ötesinde, çirkin bir siyasi tezgahın ürünü olan iddialar, sadece sahiplerini bağlar" değerlendirmesinde bulunan Dervişoğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

"Biz İYİ Parti olarak 82 milyon vatandaşımızı kucaklayan, tüm vatandaşlarımızın oyuna talip olan bir siyasi dili tercih ediyoruz. Bu tavır, düşmanlıklardan ve kutuplaşmadan beslenen iktidar partilerine karşı, huzur talebi ve kardeşlik duygularımızın bir ifadesidir. HDP'nin, 'İYİ Parti'nin seçime girdiği her yerde aday çıkaracağız' açıklaması, siyasetin doğası gereği malumun ilanıdır. Her siyasi parti istediği yerde aday çıkarabilir. Bu konu ve karar, İYİ Parti'nin ilgi alanında değildir.

Ancak, altını önemli çizmek isteriz ki; yalnızca CHP ile işbirliği yapan İYİ Parti'yi, başka siyasi birlikteliklere monte etmeye kalkışan aklı tutulmuşların, bu iddia ve ithamlarından artık utanmaları gerekir. Iğdır ve Ahlat'ta aday çıkarmayarak ilan ettiğimiz duruş ve niyet, İYİ Parti'nin yol haritasının özetidir."

Dervişoğlu, Iğdır'da 2 ayrı aday çıkararak kime avantaj sağlayacakları hususunun İYİ Parti'nin değil, AK Parti ve MHP'nin sorunu olduğunu belirtti.

İYİ Parti'nin tek başına seçime girdiği yerlerde, zaten aday ilan eden HDP'nin son açıklamasının, gerçek tabloyu göstermesi bakımından son derece faydalı olduğuna işaret eden Dervişoğlu, "İYİ Parti, hangi siyasi partinin, nerede ve nasıl yarışacağına karışmadığı gibi haksız ve ahlaksız ithamlara karşı hayatın olağan akışının gereğini yerine getirmeye devam edecektir" ifadesini kullandı.

Kaynak: AA.
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 06 Haziran 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49