İstenilen sayıda test yapılabilir mi? Milletvekili 45 kez Koronavirüs testi yaptırmış

Bir milletvekili tam 45 kez Koronavirüs testi yaptırmış

GÜNCEL 17.10.2020, 11:51
832
İstenilen sayıda test yapılabilir mi? Milletvekili 45 kez Koronavirüs testi yaptırmış

Hürriyet yazarı Nuray Babacan, ismini açıklamadığı bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde şimdiye kadar 45 kez test yaptırdığını açıkladığını aktardı.

Koronavirüs testlerine ulaşma sorunu yaşandığı ve siyasilere ayrıcalık yönündeki eleştirilerin yapıldığı dönemde, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun bir ayda 8 test yaptırdığını açıklaması tepki yaratmıştı. Babacan, Meclis'te düzenli ve hızlı yapılan Covid-19 testleri için PCR testi cihazı kurulduğunu, Meclis içerisinde yapılan testler, başka yerlere gönderilmeden kısa sürede sonuç alındığını aktarırken, son verilere göre, 250'ye yakın personelde pozitif vaka saptanmış olduğu bilgisini aktardı.

Bu süreçte siyasiler arasında koronavirüs tedavisi görenlerin sayısı ise açıklanmayanlar hariç 15'e ulaştığını ifade eden Babacan, bir milletvekilinin arkadaş sohbetinde verdiği test rakamını ise şöyle aktardı:

"Özellikle iktidar partisinde, Cumhurbaşkanlığı ve partide yapılan her toplantı öncesi test yaptırma zorunluluğu var. Bir parti yöneticisi oturup şimdiye kadar kaç test yaptırdığını hesapladı ve 45 kez test olduğu ortaya çıktı. Arkadaşlarına gerekçesini anlatmak zorunda kalan vekil, "Cumhurbaşkanlığındaki her toplantıya gittiğimizde, genel merkezdeki her çalışma öncesinde test yaptırıyoruz. Ben ayrıca seçim bölgemdeki toplantılardan döndükten sonra evdekilere virüs taşıma korkusuyla ayrıca test yaptırıyorum" derken, birçok arkadaşının kendisiyle aynı durumda olduğunu söyledi."

Kaynak: Hürriyet
Yorumlar (4)
Şaşırmayın 1 hafta önce
Gariban vatandaş da corona hastası olur tedavi görür negatife döndüm mi diye merak eder test yapmazlar 10 gün dolduya gerek yok çık.bu düzen değişmez
Seçkin 1 hafta önce
Seçilmişler kelimesinin manası seçimle hizmet için gelen değil de kutsal insan olarak algılanınca durum bu. Bu arada test yaptırsınlar ama eşi hasta olup kendisine test yapılmayanlar olunca bu garip duruyor.
Metin 1 hafta önce
Korkunun ecele faydası yok.Hepiniz yani hepimiz bu virüse yakalanacağız.Er yada geç.Salağı bol toplumlarda bu süre daha erken olacak ki mağlum bizm diyarda fazla uzun sürmez.Aşı falan da hikaye.Bu virüs yüce mevlamın kendini beğenmiş,ukala,kibirli insanoğluna verdiği bir dersdir.Çoğumuz bu dersi geçemeyebiliriz.O yüzden o test kitlerini münasip bir yerinize.......
Ali Haydar Ceylan 1 hafta önce
Nizam-ı alem için test şart ama beşeri kim takar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49