banner1990

banner1989

İstanbul il milli eğitim müdüründen 'çakarlı araç' açıklaması

Yazılı, görsel medya ile sosyal paylaşım sitelerinde İstanbul Milli Eğitim Müdürü ile ilgili yer alan ve söylendiği iddia edilen sözler kesinlikle kullanılmamış olup, olayın oluş şekli ve içeriği de tamamen yanlış aksettirilmektedir. Açığa alma işlemi konusunda ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü' nün aşağıda yer alan açıklamaları olayın gerçek mahiyetini ve boyutunu ortaya koymaktadır

GÜNCEL 14.03.2018, 15:50 14.03.2018, 16:07
İstanbul il milli eğitim müdüründen 'çakarlı araç' açıklaması

Yazılı, görsel medya ile sosyal paylaşım sitelerinde İstanbul Millî Eğitim Müdürü ile ilgili yer alan ve söylendiği iddia edilen sözler kesinlikle kullanılmamış olup, olayın oluş şekli ve içeriği de tamamen yanlış aksettirilmektedir. Açığa alma işlemi konusunda ise İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ nün aşağıda yer alan açıklamaları olayın gerçek mahiyetini ve boyutunu ortaya koymaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İSTANBUL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

  

 

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’ NÜN BASIN AÇIKLAMASI

13.03.2018  

 

Yazılı, görsel medya ile sosyal paylaşım sitelerinde “Bir Polis Memurunun durdurduğu araca yazdığı ceza nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı” içeriği ile yer alan haberlerle ilgili olarak kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

 

Olayın 28.02.2018 günü İlimiz Fatih ilçesi Avrasya Tüneli Avrupa Yakası girişindeki kontrol noktasında meydana geldiği, görevlilerimiz tarafından “Usulsüz Çakar Kullanımı” nedeniyle durdurulan bir aracın makul sürede gerekli cezai işlemin uygulanıp 7 gün içerisinde çakarlarını söktürmesi tebliğ edilerek gönderilmesi gerekirken, işlem yapılmadan 50 dakika bekletildiği, ilgili başpolis memuruna telsiz ve telefon vasıtasıyla ulaşılamaması üzerine sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısının kontrol noktasına gelerek durdurulan araca cezai işlemi uygulatıp gerekli tebligatı yaptırdıktan sonra uygulama noktasından gönderdiği belirlenmiştir.

 

İlgili başpolis memuruna uygulama noktasından sorumlu olmasına rağmen durdurulan aracı işlem yapmadan 50 dakika bekleterek vatandaşa kötü muamelede bulunması, görev yerinde personelin yoklamasını almaması ve görev yerine gelmediği belirlenen 5 personeli üstlerine bildirmemesi hususlarından idari soruşturma başlatılmış, Valilik Makamınca hakkında “Görevden Uzaklaştırma” tedbiri uygulanmıştır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.       

Yorumlar (39)
M. Ali Şahin 2 yıl önce
Hiç de gerçekçi görünmüyor. Görev ve yetkileri konusunda sorumluluk ve cesaret sahibi olduğu anlaşılan polis memurunun (Allah kendisinden razı olsun, benzerlerinin sayısını artırsın) olayı aktarış biçimi memleketimizdeki hayat akışına daha uygun gibi.
Kraldan çok Kralcı 2 yıl önce
Yalanlarınızı yiyeyim... ! O iş sizin dediğiniz gibi olmadı. Ağamsın Paşamsın lafları duymak istediniz. Yok 50 dakika sizi Polis işlem yapmadan bekletmiş de falan filan.. Yok yaaa ? Konunun özeti 50 dakika direndiniz yani Görevli memurun görevini engelleme, görevi yaptırmamak için direnme.. ! Bu suçun başka adı yok. İlçe emniyet müdür yardımcısı da bu suça iştirak etti.. Komset yok başkomiser yok emniyet amiri yok sanki teşkilatda da, ilçe emniyet müdür yardımcıları denetlemeye gitmişlermiş miş de muş muş... Yaa bırakın bu işkeri, Devlet su işleri... Masala gerek yok !
Ahmet Er 2 yıl önce
senin çakar la ne işin olur, nereye yetişiyorsun. ambulansmısın sen?
Ahmet 2 yıl önce
Bide sen anlat senden dinleyelim. Emniyetin olayı toparlamaya çalışma yöntemine sen bile şaşırdın değilmi. Böyle personeline düşman kurumda var Türkiyemizde.
Ahmet 2 yıl önce
Senin çakar lambalı araçla ne işin var öncelikle onun hesabını ver...
Hakkı 2 yıl önce
Kılıfına uydurmuşsunuz yani. Sayın cumhurbaşkanımız size bir kılıf uydurur bekleyin.
Tekin 2 yıl önce
Bizde sandıydık ki çakardan dolayı görevden alma olmuş!!!yoksa koca müdür polisle niye uğraşsın!!!tüh tüh!..
HALİL İBRAHİM OKATAN 2 yıl önce
Her ikisinin de görevden alınması lazımdı bakalım bekliyoruz büyüklerimiz neyi layık görecek bu olay bütün teşkilatı ilgilendiren bir konu onun için ki iki gün sonra unutmayalım baş polisimizi yalnız bırakmayalım bu işin takipçisi olalım gerekli cezalar alınırsa birdaha bir müdür bir telefona koşarak gitmez büyüklerimizin açıklamasını bekliyorum saygılar sunuyorum baş polisimize geçmiş görevine devam edeceğine inanıyorum bütün emniyet teşkilatı Allaha emanet olun bu dava hepinize yapılmış sayın,
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Bu yıl tatile gitmeyi planlıyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Mayıs 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49