İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı'ndan FETÖ mücadele açıklaması

İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı Yasin Şamlı, "Emperyalist istihbarat örgütleri tarafından sevk ve idare edilen bir terör örgütü ile mücadelede 3-5 yıl uzun bir zaman dilimi değildir" dedi.

GÜNCEL 19.07.2021, 08:41
İstanbul 2 Nolu Baro Başkanı'ndan FETÖ mücadele açıklaması

Yeni Şafak'a konuşan Şamlı, 20 Temmuz 2016'da ilan edilen ve 18 Temmuz 2018'de sona eren OHAL'in bazı yetkilerinin uygulama süresinin uzatılmasını değerlendirdi: "FETÖ'cülerin ihracının zorlaştırılması halinde güvenlik zafiyetinin doğacağından hiç kuşku yoktur. Burada hukuki anlamda dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu örgüt mensuplarının iyi ayıklanıp masum kişilere örgüt mensubu muamelesi yapılmamasıdır."

FETÖ'cülerin her ideolojinin kılfına bürünebildiğine ve farklı yüzlerde ortaya çıkabildiğini hatırlatan Yasin Şamlı, "Klasik örgüt mensuplarını tespit etmede kullanılan usüller sonuç vermeyebilir" diye konuştu.

ISRARLI UZUN SÜRELİ MÜCADELE

Yasin Şamlı, şu görüşleri dile getirdi: "Ülkemiz ve milletimiz dış destekli terör örgütleri tarafından çeşitli saldırılara maruz kalıyor. Türkiye, son derece zor bir coğrafyada farklı terör tehditleri ile mücadele ederken bir askeri darbe girişimi ile karşılaşmış, milletin ve devletin büyük fedakarlığı ile kısa vadeli tehdidi atlatmayı başarmıştır. Gelinen noktada, darbe girişimi başarıya ulaşmasa da FETÖ örgütü ile uzun süreli, ısrarlı ve kararlı bir mücadele yapılması gerektiği apaçık ortaya çıkmıştır."

Kaynak: yenişafak
Yorumlar (1)
Kemal aydin 5 gün önce
Fetoculerin fetoyle mücadelesi 3 5 değil 100 yıl bitmez
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49