İsrail, bağışıklığı zayıf olanlara 3. doz BioNTech yapacak

Koronavirüs aşılama sürecinde dünya çapında ilk sırada yer alan İsrail'den yeni bir karar geldi. Yetkililer, iki doz Pfizer/BionTech aşısı olan bağışıklığı zayıf kişilerin, üçüncü doz aşılama yapılmasına onay verdi.

GÜNCEL 11.07.2021, 19:12
İsrail, bağışıklığı zayıf olanlara 3. doz BioNTech yapacak

Koronavirüs aşılama sürecini hızla yapan İsrail'dendikkat çekici bir karar geldi. İsrail yönetimi, daha önce iki doz Pfizer/BioNTech aşısı olan bazı bireylerin üçüncü doz aşı olmasına onay verdi.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ZAYIF KİŞİLERE 3'ÜNCÜ DOZ AŞI

Delta varyantının hızla yayıldığı ülkede yetkililer özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan bireylere üçüncü doz aşı yapılmasına yeşil ışık yakıldığı açıklandı.

Delta varyantı sebebiyle son bir ay içerisinde tek hanede seyreden vaka sayısının günlük 450'lere çıktığı İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowitz, "Bu karar hemen yürürlüğe girecek. İki do Pfizer/BioNTech aşısı olup bağışıklığı zayıf olanlar üçüncü doz aşı olacak" dedi.

DİĞER KİŞİLERDE AŞI DURUMU NE OLACAK?

Yetkililer henüz halkın geri kalan kısmının üçüncü doz olup olmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Kan radyo istasyonuna konuşan Horowitz, "Halen bu konuda net bir karara varmadık ve konuyu inceliyoruz" dedi.

Corona virüsü aşılama sürecine ilk başlayan ülkelerden biri olan 9.3 milyon nüfuslu İsrail'de şu an yaklaşık 5.7 milyon insan tek doz aşı oldu.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49