İsmail Koncuk'tan toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili flaş iddia

İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, memur zammı konusunda toplu sözleşmede anlaşma sağlanamayan hususun zam oranı olduğunu belirterek, "20 gün süren müzakerelerde anlaşılan konular yok mu sayılacak? " dedi.

GÜNCEL 23.08.2019, 11:29 23.08.2019, 11:40
İsmail Koncuk'tan toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili flaş iddia

İYİ Parti Adana milletvekili İsmail Koncuk, iktidar ile Memur-Sen ile arasında 20 gün süren ve zam oranında uzlaşmazlıkla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Koncuk, "Bilindiği üzere Toplu Sözleşme anlaşmazlıkla sonuçlandı, anlaşmazlık konusu zam oranlarıdır, ancak anlaşılan bazı sosyal haklarla ilgili bir tespit tutanağı tutulmadığı bilgisi gelmektedir. 20 gün yapılan müzakerelerde anlaşılan konular yok mu sayılacak?" dedi.

"BU AÇIK BİR MEMUR DÜŞMANLIĞIDIR"

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ”Zam oranlarını kabul etmediniz, ben de anlaştığımız, sosyal ve özlük haklarla ilgili konuları yok sayıyorum.” demek istemektedir diyen soran Koncuk, "Sn Bakan, bu açık bir memur düşmanlığıdır.Yapılan rezalet ötesidir.Hiç kimse, bakan da olsa, kazanımları yok sayamaz." dedi.

"TESPİT TUTANAĞI TUTULMAMIŞ"

Koncuk, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün taraflar Hakem Kuruluna gidiyor, ancak ortada hizmet kolları ve geneli ilgilendiren anlaşılan konularla ilgili bir tespit tutanağı tutulmamış. Dolayısıyla, anlaşılan konular dahi, üzerinde anlaşılmayan konular olarak Hakem Kuruluna sunulacak. Bu sendikalara açık şantajdır.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk bugün Devlet Personel Birimine talimat vererek, anlaşılan konular ve anlaşılmayan konuları tespit edip, hem hizmet kolları hem de geneli ilgilendiren Tespit Tutanağı tutulması talimatını vermeli, bu tutanak Hakem Kuruluna iletilmelidir.

Bir tespit tutanağı tutulmazsa, anlaşılan konuların da Hakem Kurulunda kaybedilmesi söz konusu olacaktır. Bir Çalışma Bakanı böyle bir vebale, sorumsuzluğa muhatap olması kabul edilemez. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’tan bu skandala müdahale etmesini bekliyoruz.Tüm sorumluluk kendisindedir."

Yorumlar (22)
Hasan 12 ay önce
Sayın Koncuk sizi arıyoruz. Teşekkür ederiz.
Mehmet kara 12 ay önce
O.kadar biliyordun da neden iyi partiden aday oldun. Hdp ile aynı safta yer aldin yüreğin varsa MHP ye gec
İsmail 12 ay önce
Sayın koncuk karar ver. Vekillik mi sendikacılık mı. Anlaşılan hala sendikacılık yapmaya heveslisin. Gerçi onu da beceremiyorsun ya...hala komik işlerle, üstüne vazife olmayan işlerle uğraşıyorsun.
MUHLİS KART 12 ay önce
YETKİLİ SENDİKA ANLAŞMAYA VARILAN FAKAT İMZA ALTINA ALINMAYAN KONULARI KAMUOYUNA YAZILI OLARAK DUYURMALIDIR. İMZA ALTINA ALINMAYAN KAZANIMLAR SENDİKA AİDATLARIYLA MI SINIRLIDIR ?
Bu sefer kaç'a sattınız memur sen 12 ay önce
Adam esiyor gürlüyor bir çay parasına kazanım diye basın açıklaması yapıyor! Bu sefer neyin peşindesin simit'mi poğaça'mı kaç kuruşa satacaksın beyefendi????
şenol 12 ay önce
verin bu işi eğitim sen halletsin
Kaleli 12 ay önce
Allah aşkına Hasan neyini arıyorsun bu adamın. Yıllarca ne faydasını gördün.
Egitim bir senli 12 ay önce
Tesekkurler buyuk insan atanamayan ogretmenlerde cok buyuk emej sarfetmistiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49