İnternetten 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Bakan Albayrak ayrıca işini kaybeden vatandaşlara da 1000 lira nakdi yardım yapılacağını belirtti. İnternetten 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

GÜNCEL 26.04.2020, 19:11
İnternetten 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs tedbirleri kapsamında şu ana kadar 200 milyar liralık destek yapıldığını açıkladı. Bakan Albayrak en kısa zamanda virüsten kurtulan ülkeler arasında yer alınacağını söyledi.  Hazine Bakanı tarafından yapılan açıklamanın ardından İnternetten 1000 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? soruları da arttı. İşte pandemi sosyal yarım başvurusu yapma ve destekleri sorgulama…

1000 TL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

1000 TL yardım başvurusu e-devlet üzerinden yapılacak. Selçuk başvurular hakkında” 3. Faz ödemeleri talep bazlı olacak, başvuru alacağız.”

YARDIMDAN OTOMOTİK FAYDALANACAKLAR

Yardımdan otomatik olarak faydalanacaklar ise şöyle:

Yaşlı Aylığı

Engelli Yakını Aylığı

Silikozis Aylığı

Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım

Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım

Öksüz Yetim Yardımı

Muhtaç Asker Çocuğu Yardımı

Şartlı Eğitim Yardımı

Şartlı Sağlık Yardımı

Çoklu Doğum Yardımı

Psiko-Sosyal ve Mali Kayıp Yaşayan Tüberküloz ve SSPE Hastalarına Yönelik Düzenli Nakdi Yardım Programı

Engelli Aylığı

BAKAN ALBAYRAK: 4.4 MİLYON AİLEMİZE 1000 LİRA DESTEK YARDIMINDA BULUNDUK

Ekonomik istikrar kalkanı kapsamında aldığımız adımların geldiği noktayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Vergi ötelemeleri, ticari hayatın aksamaması için devreye alınan tedbirler, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, bireysel ihtiyaç desteği, esnaf destek paketimiz üretim gücümüze ve esnafımıza koruma kalkanı sağladı. Bu kapsamda bugüne kadar attığımız adımların toplam tutarı 200 milyar TL’ye ulaştı. Şu anda 4.4 milyon ailemize 1000 lira destek yardımında bulunduk.

Ayrıca destek kapsamına girmeyen ancak bu dönemde gelirini, işini kaybeden vatandaşlarımıza da 1000 lira nakdi yardım yapacağız. Ve bu kapsamda e-devlet üzerinden başvuruları başlattık. Vatandaşlarımızın bireysel ihtiyaçları için devreye aldığımız Temel İhtiyaç Desteği kapsamında şu ana kadar 3 milyon 977 bin vatandaşımıza 22 milyar 295 milyon lira kaynak sunuldu. Bunun yanında Esnaf Destek Paketi için 582 bin esnafımız başvuruda bulundu. Tam 448 bin 148 esnafımıza 8 milyar 390 milyon lira finansman tahsisi yapıldı.

Paraf ticari kart için de esnafımızdan 324 bin 814 başvuru geldi, 303 bin 565 esnafımıza kartları tahsis edildi. Paraf Kart’la beraber esnafımıza sunduğumuz finansman desteği toplam 16 milyar 861 milyon liraya ulaştı.

İşletmelerimize sunduğumuz KGF kefaletli İş’e Devam Desteği kapsamında da başvurular 143 bin 769 firmaya ulaştı. Bu kapsamda 119 bin 804 firmamıza 107 milyar 412 milyon lira finansman tahsis edildi. Finansman tahsis edilen firmalarımızın yüzde 96’sını KOBİ’lerimiz oluşturdu.

Virüsün etkisini yayılma hızını kırdık. Tüm sağlık çalışanlarımızın ve bakanlığımızın eşsiz gayretleri sayesinde inşallah en kısa zamanda bu virüsten kurtulan ülkeler arasına gireceğiz.

Bu süreçte ekonomiden sağlığa bu alanlarda sergilenen performans, milletimizin ortaya koyduğu eşsiz dayanışma fotoğrafı ve devletimizin dünyaya uzattığı yardım eli ülkemize karşı büyük teveccüh ve güven oluşturdu.

Bu güvenin ekonomik yatırımlara güçlü işbirliklerine dönüşeceğien dair oldukça güçlü sinyaller alıyoruz.

Ayakta tuttuğumuz üretim gücümüz, krizlerden sonra hızlı toparlanma refleksine sahip piyasalarımız ve sağlam ekonomik altyapımızla Kovid-19 sonrası için büyük bir potansiyelimiz olduğunu görüyoruz.

İşte bu potansiyeli en iyi şekilde nasıl hayata geçirir, işlerimize nasıl döneriz tüm bunları detaylı olarak konuşacağımız genişletilmiş finansal istikrar ve kalkınma komitesi toplantısını önümüzdeki hafta gerçekleştireceğiz.

Yorumlar (1)
Handan kanuş 1 yıl önce
Kadrosuz her öğreticiyim ısten çikarilmak yok demişti sayin CUMHURBAŞKANIMIZ ANA CIKARILIYORUZ hiçbir destekten faYdalanamadim
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49