İnce'ye yakın 3 milletvekili CHP'den istifa etti

CHP Milletvekilleri Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy, Özcan Özel yaptıkları açıklama ile partilerinden istifa ettiklerini açıkladı

GÜNCEL 29.01.2021, 17:54
İnce'ye yakın 3 milletvekili CHP'den istifa etti

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel CHP'den istifa ettiklerini açıkladı.

CHP'li vekillerden İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel rahatsızlıklarını bir mektup yazarak CHP Genel Başkanı'na iletmişlerdi. Kılıçdaroğlu da "Cumhuriyet Halk Partisi'nde genel başkana mektup yazılmaz. Genel başkandan randevu alınır, gelinir, konuşulur" yanıtını vermişti.

İstifa eden 3 milletvekilinin de CHP'nin eski Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye yakın olduğu belirtiliyordu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu istifa eden 3 milletvekili ile 26 Ocak'ta Meclis'teki makamında görüşmüştü.

3 vekilin istifa etmesiyle CHP'nin Meclis'teki sandalye sayısı 138'ten 135'e düştü.

Yorumlar (6)
M.A.ERSOY 5 ay önce
Kader ağlarını ince ince örüyor.. Mukadderat!
Gazneli 5 ay önce
Bebek katili Apo'nun heykelini dikeceğiz diyen Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eden Muharrem İnce Kuracağı Partisine onu da alabilir belki.
Üç Maymun 5 ay önce
CHP'den ayrılanlar yüzde yüz haklıdır. Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kurduğu partinin mevcut yönetimi maalesef Atatürk düşmanlarının torunlarıyla oynaşır hale gelmiştir. KK bunu görmek istemedi. Bu durum Cumhur ittifakının lehinedir ama bunun sorumlusu hükümet değil mezhepçi, dersimci zihniyettir.
Ali 5 ay önce
İnce nin nekadar aciz olduğunu aday olduğu seçimde gördük adami kimse bulamadı öldü diye korktuk, CHP den ayrılması süper oldu,korkaklar la işimiz olmaz hemen akp den aday olsun
Murat 5 ay önce
Bu zamanda ak Parti'ye ilaç olmuştur, CHP ye nekadar karşı olduğu, CHP ye kumpas kurdu binde bir oy bile alamaz CHP seçmeni bilinçli ve sorgulayıcı secmendir,bence akpartiye katılsın çok yakışır.
Halil 5 ay önce
Muharrem İnce ufku olmayan bir milletvekili,yalovayi bile elinde tutamayan ,halkta karşılığı olmayan bir zat, CHP nin uçuşa geçtiği dönemde ak Parti'nin oyununa geldi siyasi hayatı bitecektir,CHP nin oyunu enaz 2 puan artar.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 20 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49