İmamoğlu cami açılışında konuştu: Ben o ocaklarda yetiştim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’nde Cevahir ailesinin katkıları ile yapılan İbrahim Cevahir Camisi’ni ibadete açtı. Cami yapılırken birçok engelle karşılaştıklarını söyleyen İmamoğlu açılışa katılmayan müftüye tepki göstererek “Benim inancımı temsil eden hiç kimsenin siyaset ile zerre ilgisi olamaz. Ben çünkü onun önünde önümü iliklerim, duamı ederim. Ben o ocaklarda yetiştim” dedi.

GÜNCEL 08.01.2021, 14:50
İmamoğlu cami açılışında konuştu: Ben o ocaklarda yetiştim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde temelini attığı Beylikdüzü İbrahim Cevahir Camii'ni ibadete açtı. Açılış törenine CHP Parti Meclisi üyesi Bülent Tezcan, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve merhum İbrahim Cevahir'in yakınları, mahalle muhtarları ve gaziler katıldı.

Törende Cevahir ailesi adına konuşan Hamdi Cevahir, “Cevahir ailesi, hayırsever bir ailedir. Birçok tesisi toplumumuza kazandırmıştır. Bu cami de onlardan biridir. Daha önce de Sayın Ekrem İmamoğlu'na söz verdiğimiz gibi, Cevahir ailesi olarak bir kreş yapacağız inşallah” dedi.

“İYİİKLE YARIŞANLAR BURADA”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açılışta yaptığı konuşmada bölgenin bu camiye ihtiyacı olduğunu belirterek “Burada zemin sorunu yaşanıyordu. Sıkı bir yatırımla, zeminle alakalı sorunu hep beraber giderdik. Kolay süreç icra edilmedi” dedi. Cevahir ailesinin iyilik konusunda yarışan bir aile olduğunu dile getiren İmamoğlu;

“Kıymetli İbrahim Cevahir ağabeyimiz de benim yakinen tanıdığım birisidir.  Evlatları, burada bir eser üreterek, cami inşa ederek ismini yaşatmayı niyet etmiştir. Bugün burada iyilikle yarışanlar var. Güzel işler yapıldı. Sordum imam görevlendirilmiş mi diye; görevlendirildi. İmamımıza da başarılar diliyorum. İnşallah burada güzel hizmetler yapsın” diye konuştu.

“MİLLİ DAYANIŞMAYI CAMİLERDE YAŞADIK”  

İmamoğlu camilerin insanları bir araya getirdiğini, birleştirdiğini,  kadına saygıyı, çocuklara iyi ahlak öğretmeyi anlattığını söyleyerek “Biz milli dayanışmayı da bu camilerde yaşattık ve yaşadık. Biz Kurtuluş Savaşı’nı da camilerde hararetlenerek, yollara çıkarak, yollara dökülerek kazandık. Yani buralar bizim en üst seviyede duygularımızın merkezidir. Maneviyat içerir.  Siyaset  şu kapıdan içeri hiç giremez. Allah esirgesin, Allah korusun. Buranın sahibi yoktur, sahibi Yüce Allah” dedi.

Yorumlar (10)
Özgür 2 hafta önce
O yüzden mi senin partin Camileri ahıra çevirdi?...
Köyceğizli 3 hafta önce
Ülkücülük şereftir. Şerefin gizlisi olmaz
ÜLKÜ OCAGI MI 3 hafta önce
BUDA GİZLİ ÜLKÜCÜMÜ YOKSA
Köyceğizli 3 hafta önce
Ülkü Ocağı değil herhalde.
Son akıl bükücü 2 hafta önce
Pis içkici camide ne işin var senin içkini iç domuz etini ye kilisede ne yapıyorsan yap
mehmet 2 hafta önce
Sıkı durun yine bir şeyler koparma derdinde.En son Kur'an okuyup Başkan seçilmişti.
Çupa 2 hafta önce
helal olsun böyle açılışta müftü bile gelemiyorsa yazıklar olsun ülke iyice rekabet ülkesi oldu biri toplanırken iyi diğeri toplanırken korona denir oldu yazık ülkeme çok yazık
BÜKÜCÜLER BÜKÜCÜSÜ 2 hafta önce
MaşAllah kendi yaptıklarını tek tek saymışsın. Herkesi kendin gibi biliyorsun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49