İmamın evi okul oldu, öğrenciler sıraya girdi

Muğla'nın Ula ilçesi Turgut Mahallesinde cep telefonu şebekelerinin çekmemesi, bu nedenle telefon sinyali olmadığı için internete ulaşamayan yaklaşık 50 öğrenci online eğitime erişmek için köyün interneti olan tek evi olan imamın evinin önünde ders sırasına giriyor.

GÜNCEL 29.09.2020, 16:04
İmamın evi okul oldu, öğrenciler sıraya girdi

2018 yılında köye atanan köyün interneti olan tek evinde oturan Turgut Mahalle İmamı Muhammet Özvariş, çocukların uzaktan eğitime ulaşabilmesi için balkonunu adeta sınıfa çevirdi. 110 hane, 600 nüfuslu Turgut Mahalle sakinleri internete ulaşabilmek için yetkililerden yardım bekliyor.

Turgut Mahalle İmamı Muhammet Özvariş, "Köyümüzde telefon şebekeleri çekmediği için ve internet altyapısı sadece belli noktalarda olduğundan dolayı, köyde sadece benim evimde internet var. Çocuklarımız uzaktan eğitime iletişim olmadığı için ulaşamıyor. Hepsi benim evimde ders görüyor. Şuan çocuklarımız derse geldi. Sınıflarına göre sırayla derse giriyorlar. Kimi çocuklarımıza vakit yetmiyor. Derslerine giremiyebiliyorlar. Buradaki yetkili kurum ve kuruluşların bize yardımcı olmalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

5'inci sınıf öğrencisi Mehmet Ali Bozdağ köyde internet ve tabletlerinin olmadığını söylerken, Ula Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencisi Sıla Demirtaş ise, "Köyümüzde telefonlar çekmediği ve internet olmadığı için uzaktan eğitime giremiyoruz. Eğitim bizim de hakkımız ama herhangi bir imkanımız olmadığı için yararlanamıyoruz. Yaklaşık 50-60 öğrenciyiz. Çoğu taşımalı. Kitaplardan faydalanmaya çalışıyoruz. O da çok faydalı olmuyor. Çünkü dersi anlatan birisi yok. Biz de anlamıyoruz, büyüklerimizden yardım istiyoruz. Yardımcı olurlarsa çok mutlu olacağız" dedi.

Öğrenci velilerinden Saniye Özcan ise "Çocuklarımızın durumu ortada. Köyümüze yardım istiyoruz. Altyapı, telefon istiyoruz, internet istiyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (5)
Arzulayan banu 10 ay önce
Veliler dikkatli olsun,malum hoca imam şeyh ve çocuklar
Adanalı 10 ay önce
Allah seni ihlas etsin. Müslümansan eğer? O laf attığın imamın önünde gömüleceksin
Yusuf 10 ay önce
İSMİN BİLE MİKROP. KAMUDAN HABER SEN BU YORUMU OKUMADAN YAYIMLIYORSUN HERALDE.........
Serkan doğan 10 ay önce
Her meslek grubunda çürük vardır, ama bunu genelleyen kişi, kendi ahlaksızlığını izhar eder..!
alpaslan 10 ay önce
sadece imamı övmek için yapılmı bir haber. ihl mezunu bir öğetmen olarak kınıyorum. o köyde hiç mi okul yok hiç mi okuldan yararlanmaz öğretmenlerden fayda görmezler de sadece imamlar yardımcı olur. nice köy okulu var hatta şehirlerin göbeğinde öğretmenlerin kendilerini aşarak öğrencilerine sunduğu imkanlar var hiç mi görmez ve haber yapmazsınız bunu. yazık
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49