İlçe müdüründen skandal tavır! ' Bu saçla şiir okutmam sana'

İlçe müdüründen skandal tavır! ' Bu saçla şiir okutmam sana'

GÜNCEL 01.09.2021, 09:28
İlçe müdüründen skandal tavır! ' Bu saçla şiir okutmam sana'

İstanbul Şile’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen’in bir lise öğrencisine saçının ön tarafı maviye boyalı olduğu için Zafer Bayramı şiirini okutmadığı öne sürüldü.

Şile’de yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinde, bir lise öğrencisinin saçının ön tarafı mavi boyalı olduğu için Şile İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından kürsüde şiir okumasına izin verilmediği iddia edildi.

Olayın gündem olmasının ardından Haberler.com olarak ulaştığımız öğrencinin babası Koray Cengiz, iki çocuğuyla birlikte bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katıldığını ve başlarına böyle bir olay geldiğini ifade etti.

Sözlerinin devamında olayı anlatan baba Cengiz, “Biz çocuklarımla her törene katılırız, bugün de öyle oldu. Öğretmenleri çocuklarımı şiir okumaları için seçmiş. Çocuklar 3-4 gündür hazırlanıyorlar. Bugün de tören alanına gittik ve çocuklarımı kürsü tarafına bıraktık. Daha sonra baktım oğlum bana doğru geliyor. ‘Ne oldu?’ dedim. Çocuğum bana, ‘Baba bana okutmuyor, saçım boyalı olduğu için” dedi, ben de patladım tabi. Benim tepkim üzerine ilçe milli eğitim müdürü ‘Okusun bari’ deyince bu defa da ben kabul etmedim.” dedi.

Şile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen’in oğluna, “Bu saçla okutmam sana” dediğini ve oğlunun olaydan dolayı çok üzüldüğünü belirten baba Koray Cengiz, yasal yollara başvuracağını ifade etti.

 

Kaynak: Haberler.com

Yorumlar (2)
Garip YILDIRAN 3 hafta önce
Çapsız, vizyonsuz, geleceği tahayyül edemeyen ve genç nesile tercüman olamayacak yöneticiler maalesef eğitimi aşağıya doğru hızla düşürüyor. Sen neyin kafasını yaşıyorsun Müdür efendi. O gencin kafasında olan gelecek 30 yılı nasıl şekillendirecekin. Sen bu hayalleri birlikte inşa edemeyeceğin bu nesile nasıl önderlik edeceksin. Hala bağnaz kafa ve düşüncelerle hareket ediyorsunuz. Dünya bunlar 100 yıl önce aştı. Ayrıl o makamdan , bir dakika bile durma. Git evinde otur. Sen bu gençliğin dinamizmine ayak uyduramazsın.
Son 3 hafta önce
Ben hep diyorum halka hizmet yok o zaman hakka hizmet de yok dolayısıyla ilçe mem müdürleri görevden alınmalı halka üsten bakana yer yok artık
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49