İlahiyatçı Hayrettin Karaman: İktidara zarar verecekse haksızlık ve doğruları söylemek caiz değildir

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Yeni Şafak yazarı ilahiyatçı Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın muhafazakar camiada AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilere karşı WhatsApp grupları üzerinden ‘iktidara zarar verecekse doğruları söylemek caizdir diyemem.’ uyarısı paylaştığını yazdı.

GÜNCEL 24.09.2021, 22:44
İlahiyatçı Hayrettin Karaman: İktidara zarar verecekse haksızlık ve doğruları söylemek caiz değildir

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, Yeni Şafak yazarı ilahiyatçı Prof. Dr. Hayrettin Karaman’ın muhafazakar camiada AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilere karşı WhatsApp grupları üzerinden ‘iktidara zarar verecekse doğruları söylemek caizdir diyemem.’ uyarısı paylaştığını yazdı.

Akif Beki yazısında, “Cumhurbaşkanı giderken söyledi, Amerika dönüşü bizzat ilgilenmek suretiyle marketlerdeki fahiş fiyat zulmünün üstüne üstüne gidecek. Bu, zulmün mağduru millet de dişini sıkıp adaletin bize getirilmesini bekliyor demek değil mi? Yönetenler beklentinin farkında, yardımcı medyaları da bunu biliyor ama önceliği dünyaya veriyorlar ne hikmetse, ülkelerinden başlamıyorlar. İlahiyatçı Hayrettin Karaman Hoca da ‘yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele edip adaleti tesise önce bizden başlasanız’ diye iktidarı uyarmak yerine cemaati uyarıyor” diyerek şöyle devam etti:

“Cemaate hayrı zaten yok da… Böyle savunmak iktidara da iyilik değil, yanlışta ısrara teşvik ediyor. Tersini yapsa belki iktidar yanlışlarını düzeltecek, homurdanmayı ve şikayeti kesmesi için cemaati uyarmasına da gerek kalmayacak. Herkes kazanacak. Din de haksızlığa alet edilmeyecek.

“İKTİDARA ZARAR VERECEKSE…”

Fakat Hoca, şu tarz uyarılarını kah Yeni Şafak kah WhatsApp gruplarından sürdürüyor: “Bu iktidardan pek çok beklentiniz gerçekleşti, camiayı hayretle izliyorum, bak demedi demeyin, sonra Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olursunuz, iktidara zarar verecekse haksızlık ve yanlışlardan şikayetle doğruları söylemek caizdir diyemem.”

Yorumlar (9)
Aaa 4 hafta önce
Senin gibilerin cehenneme gitmesi caizdir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.
Aaa 4 hafta önce
Türkiye Komünist Partisi iktidarda olsaydı aynı sözleri kullanir miydiniz?
Öğretmen 4 hafta önce
Ancak bunu bir münafık söyler
meslekçi öğretmen 4 hafta önce
hoca bari demeyin şu zavallıya
ali 4 hafta önce
Hani, Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandı...
Vanlı 4 hafta önce
Acaba hangi dinin ilahiyatçı.
okuyucu 4 hafta önce
Ahmet mahmut ünlüyü haklı çıkaracak bir görüş.
Öğretmen 4 hafta önce
Seni gidi din tüccarı münafık
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 20 Ekim 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49