İl milli eğitim müdürlüğünün servis ettiği haber pes dedirtti

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü, 'Durmuş ailesi Kültür Turunda' başlığıyla, il milli eğitim müdürü Fazilet Durmuş ve ailesinin yıllık izinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde gerçekleştirdiği kültür turundaki fotoğraflarını 'Haber' olarak basın kuruluşlarına servis etti.

GÜNCEL 31.07.2021, 16:43
İl milli eğitim müdürlüğünün servis ettiği haber pes dedirtti

Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, 'Durmuş ailesi Kültür Turunda' başlığıyla il milli eğitim müdürü Fazilet Durmuş ve ailesinin kültür turundaki fotoğraflarını 'Haber' olarak basın kuruluşlarına servis etti..

Haber ilk olarak "Durmuş Ailesi Kültür Turunda" başlığıyla Bizimsakarya.com.tr adresinde yayımlandı.

Haber metni şu şekilde:


Bayram tatili sonrasında iki haftalık izin kullanan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve ailesi; Ağrı'dan başlayan kültür turunda Van, Siirt, Batman ve Mardin illerini gezdiler.
Ağrı'da Osmanlı döneminde yapılan ve Türk kültürünün özelliklerini taşıyan Doğu Beyazıt İshak Paşa Sarayı'nı gezen Durmuş ailesi, kültürümüzün mirası olan misafirperverlik ve sofra açma geleneklerini birebir yaşadılar.
Van ilinde Muradiye Şelalesi başta olmak üzere dünya mirası listesinde yer alan Akdamar Adası ve Kilisesi'ni, Seyir Tepesi'ni, önemli tarihi yerleri ziyaret ederek buradan "Işığın Usta'yı Selamladığı Şehir" olarak anılan Siirt'e geçtiler. Zengin mutfağı ve büryanlı kahvaltısıyla meşhur Siirt'te Doğu Anadolu'daki din eğitiminde önemli yeri olan medrese kültürünün merkezlerinden Tillo'da soyu Peygamberimizin (S.A.V.) amcası Abbas'a (R.A) dayanan İsmail Fakirullah Hazretleri ile onun yetiştirdiği talebelerden dini ve fenni ilimler alanlarında ileri seviyede tahsil görmüş ve bunun sonucunda ilimizin eğitiminde de uygulanan "Akademik becerileri ve ahlak değerleri ile dünya vatandaşı. Çift Kanatlı Çocuklar..." temasıyla örtüşen iki ilim dalında üstünlüğü ifade eden "Zülcenaheyn" yani iki kanatlı unvanını elde eden İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbelerini ziyaret ederken eşsiz manzarasıyla Delikli Taş'ı gezdiler.

Haber bizimsakarya.com.tr sitesinin yanı sıra halk54.com internet sitesinde de yer aldı.

Yorumlar (14)
Zıkkımın Kökü 2 ay önce
Liyakat budur.
Seyit 2 ay önce
Biz oy verdik onlar yiycier lükse gosteriş merkalilar makam sahibi oldular. en acı da güzel dimizi kullanmalarıdır.
Vatandaş 2 ay önce
Çok önemli bir habermiş.
İzzet 2 ay önce
Genel bir durum. Konudan bağımsız yazayım. Makama gelen insanlar kendilerini farklı görmeye başlıyor genelde. Halbuki makam elbise gibidir. Nasrettin Hoca ve Timur aynı zamanda yaşamasa da peştamal hikayesi vardır orijinal. Tevazuyu unuttuk maalesef. Alt kademe olarak nitelendirilenler de izzeti unuttu. Riya ve gösteriş liyakatın ötesine geçti.
Rte 2 ay önce
Bu çok önemli haber dünya basınında da yer almalı...
Nuri 2 ay önce
Kadindan yonetici yaparsan bu hale gelirsin. Kocasinin akliyla hareket eder Ya kendi urettigi dezenfektani devlete satar ya gezmeye gider kultur gezisi diye haber yaptirir. Ve bunlar daha ortaya cikanlar
okuyucu 2 ay önce
siz neden haber yaptınız?
Samet 2 ay önce
Ulan neremle gülsem bilemedim.....)))))
Şube Müdürü 2 ay önce
Kamudanhaber bir polemik yayıncısı/üreticisi gibi çalışmaya devam ediyor; arkanızda kim varsa Türk Eğitimine zarar verdiğini bilsin. Sadece MEB değil Başkanlığın da size bunun hesabını sorması gerekir.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49