İki ilçe için il müjdesi verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cizre ve Yüksekova'yı inşallah il yapacağız" dedi.

GÜNCEL 16.12.2017, 17:29
İki ilçe için il müjdesi verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Böyle avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen kalkıp da Tayyip Erdoğan'a, ailesine leke süremezsin, yargıda hesabını vereceksin" dedi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Yola çıkarken bir şey söylemiştin uzun ince bir yoldayız. Gideceğiz inşallah. Hizmet yarışında engel olmaya çalışanlar bir netice alamadılar.

İstanbul'dan arabana bin 1 buçuk saatte Bursa'da. Kardeşlerim biz onlara kulak asmadık onların gözü var onlar görmüyor. Koskoca Osmangazi köprüsünü görmüyorsun.

Kardeşlerim bizler sizi Allah için seviyoruz. Enerji, ulaşım, turizm hepsi aldı başını gidiyor. 110 üniversitesi olan Türkiye var.

Sınıflar da öğretmen açığımız olmasın diye uğraşıyoruz. Her yıl aldığımız öğretmenlere baktığınızda geçmişle kıyaslanmayacak bir alım var. Öğretmen sayılarını daha da artırarak öğretmen açığını azaltacağız

Biz Rabia'yı unutmayacağız. Rabia'da ne var Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet vardır.

Şimdi bazı soysuzlar çıktı parsellemek istiyorlar. Ne oldu bir hafta için de yüzlerce teröristler öldü. Askerlerimiz F-16 oldu onların üzerine gitti ve onları açtıkları çukurun içine gömdüler. Şimdi onlar kaçıyor biz kovalıyoruz.

Kimse kalkıp da paralel devlet şu bu demesin. O zaman Pensilvanya'da ne işin var. Sıkılmadan oradan talimatlar gönderiyor. Acırsanız acınacak hale gelirsiniz.

Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyiniz.

14 ay sonra Yerel Seçimler var. Hedef Yalova'yı gerçek sahiplerine emanet etmektir. Bunlarda çevrecilik diye bişi yok. Gereken dersi 2019 Mart ayında vermek için hazır mıyız. Bir olacağız iri olacağız diri olacağız kardeş olacağız hep birlikte Türkiye olacağız.

İnsanları yaradandan ötürü sevdik. 80 milyon bizim gözümüz de tek.

Türkiye'nin son 15 yılında geçmişteki eksikleri gidermenin gayreti içinde olduk.

Yaptıklarımız görmeyenler var kalbi mühürlü. Öyle bir ana muhalefetimiz var ki yeni adıyla ana ihanet.

Cebinizdeki parayı harcamak kolaydır. Biz geldiğimiz de kasa tam takırdı. Bir şeyler yapmamız lazımdı. Biz zamanı nakite çevirdik. Ama bunların kafası basmaz anlamaz. Biz man kafa kime deriz biliyorsunuz dimi? Siz anlıyorsunuz zaten. Nereden geldi aklıma Man adasından geldi.

Biz sağlık alanında büyük bir devrime imza attık. Ey Kılıçdaroğlu sen SSK'nın başındayken hastaneler ne haldeydi? Sen bir yaşındaki torununu 14-15 yaşındaki çocuğunu nasıl sigortalı yaptın onun hesabını ver. Avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen Erdoğan ve ailesine leke süremezsin. Yargıda hesabını vereceksin.

Dünya Süveyş ve Panama'yla anılmakla kalmayacak. Bir de Kanal İstanbul'la anılacak. 1212 kilometre hızlı tren hattını hizmete aldık. Bay Kemal sen hızlı treni bilir misin?Ülkemizi Avrupa'nın en büyük tarımsal ihracatçısı haline getirdik.

Senin SSK döneminden bize kalan faturalar vardı. Onları da ödedik.

Durmak yok yola devam. Bu bir slogan değil. Hizmet anlayışımızın temeli.

Bizim Kudüs'ün mahremiyeti konu olduğunda pek çok ülkenin yaptığı gibi sırtımızı dönme hakkımız yok. Biz İsrail istemiyor diye Filistin'in Kudüs'ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Biz Amerika'nın başka hesapları var diye Suriye'ye terör devleti kurmasına izin vermeyeceğiz. Bizim 'Suriye'de zulüm varsa bana ne' deme hakkımız yok. Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız. Bugün bize hala Suriye'de ne işin ver? diyen varsa bunlar Türkiye'den haberi olmayan gafillerdir.

Ecdadımızın bize emaneti olan bu duruştan azla vazgeçmeyeceğiz.

 Diktatör Tayyip Erdoğan'ın ülkesinde böyle bir şey var mı?

Biz son sözü söylemedik. 1947'de İsrail neyse şimdi Filistin o hale geldi. BM Güvenlik Konseyi ne gerekiyorsa yapacaksınız. Yapmıyorsanız hukuk içinde gerekeni yapmak için ilgili mercileri zorlayacağız.

İsrail devlet terörü estiren bir ülke, 20 terörist İsrail askeri bu çocuğu sürüklüyor. Ey Amerika Ey Trump sen bu zulmü görmüyor musun? Bu tamamen Evangelist bir anlayışın uygulamasıdır. Lafa geldiği zaman biz bu yardımı yapıyoruz şunu yapıyoruz. Hangi yardımdan bahsediyorsun? Kadın, çocuk, engelli demeden kafes kurmuşlar o kafeslere yavruları koymuşlar bunu yapan kim İsrail buna göz yuman kim Amerika. Şayet bu görüntüler İsrail'den değilde başka bir ülkeden gelseydi o ülkeyi dünyanın başına yıkarlardı. Türkiye'den gelse bu görüntüler Batı medyası gündemden düşürmezdi. Diktatör Tayyip Erdoğan'ın ülkesinde böyle bir şey var mı?

Dün Bosna'da nasıl kardeşlerimizin yanında yer aldıysak, dün Kafkasya'daki kardeşlerimizin mücadelesine nasıl destek verdiysek, dün dünyanın her köşesindeki kardeşimizi nasıl yalnız bırakmadıysak, bugün de çok daha güçlü ve kararlı bir şekilde bunu yapıyoruz ve yapacağız. Ecdadımızın bize emaneti olan bu vakur duruştan asla vazgeçmeyeceğiz.

İsrail istemiyor diye Filistin'in, Kudüs'ün hakkını savunmaktan vazgeçmeyeceğiz. Amerika'nın başka hesapları var diye Suriye'de bir terör devleti kurulmasına izin vermeyeceğiz. Irak'ın mezhep ve köken temelli bölünmesine seyirci kalmayacağız. AB'nin, NATO'nun, bir başka gücün ülkemizi ve milletimizi istiskal anlamına gelecek tavırlarına asla seyirci ve sessiz kalmayacağız.

Kudüs'e uzanan her eli İstanbul'a uzanmış sayarız.

BM, BM Güvenlik Konseyi ne gerekiyorsa yapacaksınız. Yapmıyorsanız hukuk içinde gerekeni yapmak için ilgili mercileri zorlayacağız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yalova 6. İl Kongresi'nde konuştu. "Cizre ve Yüksekova'yı inşallah il yapacağız" dedi.

Yorumlar (5)
cezmi 4 yıl önce
hakkaten 15 temmuzdan evvel hergün onlarca şehit haberi geliyordu ne olduda artık gelmez oldu bilakis hergün her hafta her ay yüzlerce terörist gebertiliyor
altın nesil fetulahçı askerler temizlendikçe ordumuz daha iyi çalışır hale geldi ilginç
oysa fetulahçılar orduyu kaplayınca daha iyi olacaktı aaaa çok ilginç demekki fetulahçılar hainmiş.
Hakkı 4 yıl önce
Varsa yoksa kürtlere hizmet et. Türk alanyanın nufusu 500 bin oldu hala ilçe.
Osman k 4 yıl önce
Kürt milleti Arap lar gibi nankördür, çok çabuk satarlar bizi,boş yatırım,boş açılım gibi olur sonu.Sonra oturup ağlarlar Osmanlıyı çokk ararlar ama nafile.
ERKEN SECİM 4 yıl önce
Akapeden de mhapeden de kurtulmak icin erken secim istiyoruz.Neden titriyorsunuz?Korkmayin sandiktan...
Bahri 4 yıl önce
Uyuşturucu kullanan öğrenciler okul müdürünü tüfekle katlediyorlar; birileri ülkede işler yolunda diyor. Sadece bu olay bile yakın gelecekte çok sıkıntılı günlerin bizi beklediğini gösteriyor
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 22 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49