İki bakanlığa FETÖ operasyonu...

İki bakanlığın 142 eski çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi

GÜNCEL 03.10.2017, 10:18
İki bakanlığa FETÖ operasyonu...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı MEB'den 121 ,Gençlik ve Spor Bakanlığından 21 kişi hakkında FETÖ'den gözaltı kararı verdi.

Kaynak: AA.
Yorumlar (3)
KARAOĞLAN 4 yıl önce
ÇOK GEÇ KALINDI. 15 Temmuz 2016 tarihinden önce FETÖ’cülerin en etkin şekilde örgütlendiği, kadrolaştığı, yapılandığı ve halen varlığını sürdürdüğü kurumlardan birisinin Milli Eğitim Bakanlığı ve taşra teşkilatı olduğu söylenmektedir. Herkes tarafında da böyle bilinmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi at izi it izine karışmıştır. Milli Eğitim Bakanlığında üst düzeydeki FETÖ’nin imamları kendilerini gizleyerek bu güne kadar bakanlıkta varlıklarını sürdürmüşlerdir. Anayasal düzeni ortadan kaldırmak, Devletin birlik ve bütünlüğünü yıkmak isteyen eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütünden Ülkemizin temizlenmesi, Milletimizin, devletimizin bu beladan bu musibetten bu alçaklıktan kurtulması için, Milli Eğitim Bakanlığında, tepeden tırnağa kadar çok titiz bir gerekli soruşturma ve inceleme yapılarak Devleti ele geçirip kendi adamları ile ülkeyi yönetmek isteyen kim varsa tasfiye edilip,ayıklamalıdır.
sinan 4 yıl önce
Bunlar bugüne kadar nasıl saklanmışlar? Kim bunları sakladıysa hemen onları da atın.
Seymen 4 yıl önce
Ne hikmetse MEB da FETO cu diye görevden alinanlarin tamamına yakını yani % 99 ü öğretmen veya memur. Bunların içinde 1 tane Müsteşar, Müsteşar Yardımcısı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı , TTK ÜYESİ , İl Milli Eğitim Müdürü yok nedense? MEB DE FETO cuların üst makamlara atanmasının sağlayan yöneticilere kimse "GIK" bile diyemiyor. MEB BAKANI HÜSEYİN ÇELİK : "Cemaat devlete sizmis , buna kargalar bile güler." Bence de sizmadilar FETO culara bilerek üst görevler ve makamlar verildi....
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49