İhlas Holding Başkanı Mücahid Ören hakkında soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahid Ören hakkında soruşturma başlatı.

GÜNCEL 13.03.2020, 08:13
İhlas Holding Başkanı Mücahid Ören hakkında soruşturma başlatıldı

İş insanı Ahmet Taçyıldız'ın suç duyurusu sonrası Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mücahid Ören hakkında "tehdit, şantaj, iftira ve suç uydurma" iddialarıyla soruşturma başlatıldı.

Taçyıldız, İhlas Grubu şirketlerinden 160 milyon liralık alacağı olduğunu, Ören'in borçlarını ödememek için sahip olduğu medya şirketleriyle gerçeği yansıtmayan haberler yaptırdığını iddia etmişti.

Taçyıldız'ın avukatı aracılığıyla yaptığı suç duyurusunda, İhlas Holding medya kuruluşları tarafından ortaya atılan FETÖ bağlantısı iddialarının gerçek dışı olduğu belirtildi. Ahmet Taçyıldız hakkında ne şu an ne de geçmişte FETÖ ile ilgili herhangi bir soruşturma yürütülmediği belirtilen suç duyurusunda, İhlas grubu şirketlerine karşı İstanbul Adliyesi'nde sıralı icra takipleri başlatıldığı kaydedildi.

İcra takipleri sonrası Mücahid Ören'in, iş insanı Taçyıldız'a ulaşarak borçla ilgili uzlaşmak istediği bildirilen suç duyurusunda, iki şirket arasında 29 Aralık 2014 tarihli "Borç Ödeme ve İbra Protokolü" başlıklı bir sözleşme imzalandığı bildirildi. Sözleşmede Ören'in yetkilisi olduğu İhlas Grubu şirketlerinin, Taçyıldız'ın yetkilisi olduğu P. Faktoring'e 160 milyon TL borçlu olduğunu kabul ettiğinin kayda alındığı; ödeme için senetler verildiği bildirildi. Suç duyurusunda senetlerde İhlas grubuna dahil gazete, hastane gibi şirketlerin de borçlu göründüğü, tüm bunların sahibi olarak da Mücahid Ören'in bizzat borçlu sıfatıyla sorumlu olduğu ifade edildi.

Protokole rağmen ödeme yapılmayan senetlerden biriyle ilgili 28 Şubat 2020 tarihinde Bakırköy 3. İcra Müdürlüğü'nde işlem başlatıldığı bildirilen suç duyurusunda, bu yasal takipten hemen sonra 9 Mart 2020'de Mücahid Ören'in, Taçyıldız'ın bir tanıdığı olan M.G.'ye whatsapp iletisi gönderdiği anlatıldı. Suç duyurusunda iletinin içeri de şöyle paylaşıldı: "Merhaba Mehmet bu adam bugün öğleye kadar hukuki işlemleri geri alsın yoksa yayınlar başlıyor. Hafta sonu bilgi yağdı adamla ilgili hiç durmayacak haberiniz olsun."

BBC

Yorumlar (20)
Selam Olsun 1 yıl önce
Alma mazlumun ahını....Babası Enver Ören e hakkımı helal helal etmiyorum.İflas açıklayarak, herkesin güvenerek para yatırdığı şirketi vasıtasıyla bizleri mağdur etti.Allah bu...Elbette çıkaracaktır.beter olsunlar ...
sinna 1 yıl önce
vay sütoğlan vay. saadet-i ebediye ne oldu? hani halka hizmet hakka hizmetti? halka çok güzel hizmet ettiniz parasını söğüşleyip finanas battı dediniz paraları marziyeyle yediniz. ulan yatacak yerin yok enver abi ve bir vakit namazı kazaya kalmamış mübarek oğlu mücahit abiler
Mudi 1 yıl önce
Bizimde ihlas finans araciliğjiyla Enver Ören ve mücahit örenden 2001 yılından beri alacağımız var binlerce mudiyi senelerdir çeşitli şekilde oyalayip parayi vermeme gibi bir gayret icerisindeler.Cenabi Allah tan dilerim ki bun ca mudinin ahi katmer katmer çiksin
cCcihaD 1 yıl önce
selam olsun, bak kâr zarar ortaklığı diye girmişsin niye faize bulaşmayın diye tmm güzel bu iş te adı üzerinde kâr zarar ortaklığı kâra varsınız da zarara niye yoksunuz ticarette ikiside olur tabi iff un batması tesadüf değil fetonun finansı asyafin çıktıktan sonra feto tezgahiyla batti yiksa simdi şu anki albarakafin den daha güçlü bi şirketti niye sahibi bile bile batırsın. hee kâra varım zarara batmaya yokum islamda böyle bi anlayış varmı yahu, devlet bankaları bile batarken devlet garanti veriyor belli mevduata ama ihfinans da bu garanti yoktu o zamanların iktidarları kanun koyucuları boyled karar almış hiç onları sorguladınmı peki onların kapısına dayandinmi niye bize güvence vermiyon eyy devlet yöneticileri dedimki o zaman.
Mudi 1 yıl önce
cCcihaD sen güzel demişişin DE e kardesim çıksınlar bu kan emiciler biz iflas ettik desinler diyemiyorlar niye acaba ? Ortada iflas etme diye bişey yok mudilerin paralarını kendi ortak şirketlerine kredi olarak verdiler. Nasıl krediyse geri dönüşü bu kadar uzun yazık valla
Mağdur mudi 1 yıl önce
Bu şirketin ve sahiplerinin yatacak yeri yok binlerce insanı mağdur ettiler. Yazık dini , dini terimleri ve yetimleri kullanananlara hem bu dünyada hem ahirette çıkar aheste aheste! Kul hakkı yiyenlerin vay haline!!!
Mağdur mudi 1 yıl önce
Bu şirketin ve sahiplerinin yatacak yeri yok binlerce insanı mağdur ettiler. Yazık dini , dini terimleri ve yetimleri kullanananlara hem bu dünyada hem ahirette çıkar aheste aheste! Kul hakkı yiyenlerin vay haline!!!
Mustafa kapuvu 1 yıl önce
Babasının borcunu ödemeyen insandan hayır çıkmaz 10 yıldır paralarımızı ödemiyorlar hakkımızı helal etmiyoruz öbür dünyada alırız inşAllah Enver abi iyi bir insandı ama oğlu hayırsız çıktı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 25 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49