İçişleri duyurdu: Ankara'daki Suriyeliler kayıtlı oldukları illere gönderilecek

İçişleri Bakanlığı göçmenlerle ilgili alınan yeni kararları duyurdu. Buna göre; yarından itibaren (2 Eylül 2021) Ankara ili mülki sınırları geçici koruma kaydına kapatıldı. Ankara'da bulunan Suriyelilerin kayıtlı oldukları illere gönderileceği belirtildi.

GÜNCEL 01.09.2021, 19:34
İçişleri duyurdu: Ankara'daki Suriyeliler kayıtlı oldukları illere gönderilecek

İçişleri Bakanlığı göçmen konusunda alınan yeni kararları duyurdu. Buna göre;

1. 2 Eylül 2021 tarihinden geçerli olmak üzere Ankara ili mülki sınırları geçici koruma kaydına kapatılmıştır.

2. Ülkemizin başka illerinde kayıtlı olup fiilen Ankara ilinde ikamet eden geçici koruma statü sahibi Suriyeliler tespit edilerek kayıtlı olduğu illere geri gönderilecek ve kayıtlı oldukları illerde ikamet süreçleri bildirim yükümlülüğü getirilerek takip edilecektir.

3. Ankara ilindeki göç, uyuşturucu ve asayiş olaylarına kaynaklık eden metruk binalar ve bu binalarda ikamet eden yabancılar tespit edilerek yıkım ve tahliye işlemleri tamamlanacak ve söz konusu yabancılar kayıtlı oldukları illere gönderilecektir.

4. Herhangi bir koruma statüsü ya da ikamet izni bulunmayan düzensiz göçmenlerin kolluk birimlerince yakalanarak geri gönderme prosedürlerinin yerine getirilmesi amacıyla Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altına alınmalarına kararlılıkla devam edilecektir.

5. Yabancılara ait vergi levhası olmayan işyerleri ile ilgili olarak gerekli mevzuat çerçevesinde her türlü yaptırım ivedilikle uygulanacaktır.

Yorumlar (2)
Kayıtlı il ne? 3 hafta önce
Seçme hakkı kazanana kadar nüfus kütüğünün olduğu il mi? Suriyeli hariç Suriyeli nın kaç katı onlarca ülkeden mülteci var? Sınıflarda dil bilmeyen milyonlarca mülteci öğrenci diğerlerinin ders yapmasını engelliyor!
halk 3 hafta önce
bence kayıtlı oldukları ülkelerine gönderilsinler
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 24 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49