İçişleri Bakanı Soylu'dan Menzil Tarikatı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki atamaların Menzil tarikatı tarafından yapıldığı iddiası için açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL 03.12.2019, 17:31
İçişleri Bakanı Soylu'dan Menzil Tarikatı açıklaması

Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet'teki Menzilciler için 'Bir tane göstersinler bakanlığı bırakacağım' demişti. Sosyal medyada Menzil'i eleştiren vatandaşı 'Azrail'in olur, canını alırım' diye tehdit eden Komiser Ahmet Aker'e beş ay hapis cezası verildi. Sayın Bakan'a duyurulur" şeklindeki paylaşımından dolayı Soylu'nun kendisini aradığını söyledi.

Saymaz, Soylu'nun şunları dediğini aktardı:

"Benim bu sözüm, bir gazetecinin ortaya attığı, Emniyetteki atamaların Menzil tarafından yapıldığı iddiasına ilişkindi. Bu iddia hala ispatlanmadı. Yoksa 500 bin kişilik kurumda her görüşten vardır."

Yorumlar (2)
Köyceğizli 9 ay önce
İftira atmak serbest. Çamur at. İzi kalsın.
köylü 9 ay önce
dine zarar verelim de ne olursa olsun mantığıyla açıklama yapan İsmail İsmine layık olmayan fitneci İ.saymaz nereden ne çıkarırım düşüncesiyle boş boş konuşuyor.
Menzil tarikatı 1000 yıldan fazladır bu ümmete hizmet vermektedir. feto ile adının anılması bile İ.S karakterinin bir göstergesi olduğunu düşünüyorum
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49