İçişleri Bakanı Soylu'dan bekçilerle ilgili açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayında önemli açıklamalarda bulunuyor. Soylu, " Vatandaşımıza yönelik görevini aşan hiçbir muameleye müsamaha göstermeyiz." dedi.

GÜNCEL 19.05.2021, 22:46
İçişleri Bakanı Soylu'dan bekçilerle ilgili açıklama

Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

"MÜMKÜN OLDUĞUNCA KISITLAMALARI ORTADAN KALDIRMAK İSTİYORUZ"

Süreç boyunca sağlık sistemimiz hiçbir zaman alarm vermedi. Aldığımız tedbirlerle vaka sayılarını 63 bin seviyelerinden 11 bin seviyelerine düşürdük. Bu süreci yönetebiliyoruz. Bizim geçişlerimizin de tedbirli olması lazım. Vatandaşlarımız da bu süreçte birçok fedakarlık ortaya koydu. 1 Haziran'dan itibaren daha rahatlayacağımıza inanıyorum. Niyetimiz mümkün olduğunca kısıtlamaları ortadan kaldırabilmek. Aşılamada ivmeyi yakaladığımız zaman rahat bir adım atacağız. Birinci aşılama bitti, ikinci aşılamada önemli bir noktaya geldik, devam ediyoruz. 

"TOPLU TAŞIMA İŞİNİ BU DÖNEMDE BECEREMEDIK"

Toplu taşıma işini bu dönemde beceremedik, becerilebilirdi. Biz elimizden geldiğince yaptık. Benim otobüsü durdurup inin aşağı dememin anlamı yok. Burada ne kadar insanın binip, binmeyeceği. Benim burada milletimize de istirhamım, toplu olarak bulunduğunuz yerlerden biraz sarfı nazar etmeleri.

"VATANDAŞIMIZA YÖNELİK GÖREVİNİ AŞAN MUAMELEYE MÜSAMAHA GÖSTERMEYİZ"

Bekçilik sistemi sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'ye emanet ettiği, Türkiye'nin asayişini başarılı bir şekilde yönetilmesini sağlayan sistemin adıdır. Birileri korkuyor, nereden çıktı bu bekçi diyorlar. Buna yönelik ideolojik bir bakış açısı var. Biz bugün bekçileri polis akademisinde eğittik. Toplam 5 aylık eğitim. Yüzde 100'e yakın lise ve üniversite mezunları. Uyuşturucudan her türlü asayişsizliğe, hırsızlığa ve hatta terör meselesine kadar bekçilerimiz görevdedir. Vatandaşımıza yönelik görevini aşan hiçbir muameleye müsamaha göstermeyiz.

"ABD BÜYÜKELÇİSİ RANDEVU İSTİYOR, VERMEDİM"

Türkiye sağlık sistemi, hastane, üniversiteleriyle 27 Nisan öncesi mi? Hayır, kapasite geliştirmiştir. Atak helikopterinden kendi ürettiğimiz mühimmatlara kadar. Simetrik ve asimetrik birçok saldırıyla karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz'un faili bugün nerede? Bugün Cumhurbaşkanımıza antisemitist diye saldıranlar 15 Temmuz'un failini ülkelerinde tutuyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Ben bu sözlerimden dolayı Amerika'dan iki defa kısıtlama almış bir insanım. ABD Büyükelçisi randevu istiyor, vermedim, vermeyeceğim. Bu ülkeye saygı duymaya başladıkları andan itibaren ancak veririm. Cumhurbaşkanımız var, ne meseleleri varsa görebilirler. Bizim bu konuda bütün vekaletimiz sayın Cumhurbaşkanımızdadır.

MERAL AKŞENER'E TEPKİ

Meral Akşener'in dediği yakışır mı? Akşener bu güne kadar ne yapmış o insanlarla ilgili, Cumhurbaşkanımız ne yapmış? O insanlar diyecekler ki: Bizi öldürüyorlardı, Türkler sahip çıktı. Ne yaptın bu ülkeye de, ne ortaya koydunuz da siz Netanyahu ile Erdoğan'ı aynı kefeye koyuyorsunuz.

'HDP'YE BAKANLIK' AÇIKLAMASI

'HDP'ye bakanlık' iddiası üzerine Bakan Soylu: Fikrim yok, bilgim var. Mesele sadece Bakanlık değil, başka işler de var.

Yorumlar (5)
Sinan 1 ay önce
2017 de yapılan ilk bekçilik sınavında öğretmenlere görevli ücretleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ödenmedi. Biz bu kuruma nasıl güvenelim artık?
Hakan 1 ay önce
Sayın Bakanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
Hakan 1 ay önce
Sayın Bakanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
Hakan 1 ay önce
Sayın Bakanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
Hakan 1 ay önce
Sayın Bakanım Söz verdiğiniz 3600 ek göstergeyi sabırla bekliyoruz.
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49