İBB'deki makam aracından yasak aşk çıktı

İBB'de çalışan karısına makam aracı tahsis edilmesinden şüphelenen hakim O.A., İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı O.Ö. ile yasak aşk yaşadığı iddiasıyla eşine boşanma davası açtı. Hakim, ikilinin mesajlaşmasını ve tahsis edilen aracın fotoğrafını delil gösterdi

GÜNCEL 05.05.2021, 09:42
İBB'deki makam aracından yasak aşk çıktı

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi hakimi O.A., evli ve bir çocuk babası İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı O.Ö. ile yasak aşk yaşadığı iddiasıyla İBB Kültür Varlıkları Projeler Müdürü olan eşi M.A.'ya boşanma davası açtı. Hakim, yasak aşkı eşine tahsis edilen makam aracına ve gece vakti mesajlaşmalara dayandırdı.

İstanbul Aile Mahkemesi'nde açılan boşanma davası dosyasında yer alan bilgilere göre, İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Hakimi O.A., İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Projeler Müdürü H. M.A. ile olan evliliğinde bir süre önce problemler yaşamaya başladı. O.A.'nın iddiasına göre eşinin, İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı O.Ö. ile iş ilişkisini aşan bir yakınlığı vardı.

2019 Aralık'ta bu kurumda çalışmaya başlayan eşinin müdürüyle olan bu yakınlığından rahatsızlık duymaya başlayan hakim, bir gün eve makam aracıyla gelen eşi M.A.'ya, bu aracın nasıl tahsis edildiğini sorunca çift arasında tartışma yaşandı. Yüksek Mimar M.A., Toyota marka 34 DC.. 9.. plakalı aracın geçici olarak kendisine verildiğini söylese de haftalar geçmesine rağmen aracı kullanmayı sürdürdü.

Şiddetli geçimsizlik yaşamaya başlayan karı-koca, ilişkilerine ikinci bir şans vermek istedi. Bunun için geçtiğimiz aylarda tatile çıkmak için hazırlık yapan hakim A.'ya eşi kendisine tahsis edilen araçla yolculuk yapacaklarını söyledi. Bu aracı kullanmamaları gerektiğini söyleyen hakim O.A., eşinin "Araç artık bana tahsis edildi" cevabıyla karşı karşıya kaldı. Öte yandan son zamanlarda işten geç saatlerde gelen eşinin bu durumundan rahatsız olan hakim O.A., bununla birlikte eşinin gece yarısına kadar müdürü O.Ö. ile mesajlaştığını fark edince aldatıldığı yönündeki şüpheleri arttı. Evlilik birliğinin sarsıldığına kanaat getiren hakim O.A., soluğu İstanbul Aile Mahkemesi'nde aldı.

AMİR-MEMUR İLİŞKİSİNİ AŞIYOR

Boşanma davası açan hakim, evli ve bir çocuk babası Kültür Varlıkları Daire Başkanı O.Ö. ile eşinin arasındaki amir-memur düzeyini aşan ilişki sonucu aracın belediye tarafından tahsis edildiğini ileri sürdü. Hakim, boşanmak üzere olduğu eşine tahsis edilen aracın fotoğraflarını da delil olarak dosyaya ekledi. Bunun üzerine mahkeme, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yazı yazarak aracın durumunu sordu. Ancak İBB, M.A.'ya araç tahsis edilmediği yönünde yanıt gönderdi. Bunun üzerine hakim O.A., elindeki delillerle birlikte Ö. ve belediye yetkililerinin adli makamları yanılttığı ihbarında bulundu.

DİLEK YAMAN DEMİR

Kaynak: SABAH
Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 05 Mayıs 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49