Hibrit eğitim veren üniversiteler listesi! Hibrit eğitim sistemi nedir?

Hibrit eğitim sistemi nedir? Hibrit eğitim sistemi veren üniversiteler hangileri? Üniversitelerde hibrit eğitim modeline geçildi. Hibrit eğitim modelinde, öğrencilere çevrimiçi zengin bir online eğitim sunuluyor. Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim felsefeleri de yer alıyor. Peki, hibrit eğitim veren üniversiteler hangileri? Hibrit eğitim sistemi nedir?

GÜNCEL 05.10.2020, 16:28
1097
Hibrit eğitim veren üniversiteler listesi! Hibrit eğitim sistemi nedir?

Hibrit eğitim sistemi nedir? Hibrit eğitim veren üniversiteler hangileri? Koronavirüs nedeniyle üniversitelerde çevrimiçi eğitim modeline geçildi. Hibrit eğitim sistemi olarak adlandırılan bu modelde öğrenciler farklı araçlarla eğitim alma imkanı yakalıyor. Peki, hibrit eğitim veren üniversiteler hangileri? Hibrit eğitim sistemi nedir? İşte yanıtı…

HİBRİT EĞİTİM NEDİR?

Geleneksel öğrenme yöntemidir. Hibrit eğitim, 'İki farklı güç kaynağının bir arada bulunması' şeklindedir. Karma öğrenme, hibrid öğrenme, karışık öğrenme olarak da bilinen harmanlanmış öğrenme en sade tanımıyla geleneksel eğitim metodunun çevrimiçi (online) eğitim materyalleriyle zenginleştirilmesi yani harmanlanması olarak tanımlanmaktadır. Kullanılan teknolojilerin yanı sıra farklı eğitim felsefelerinin geleneksel öğrenme ortamında birlikte kullanılması da harmanlanmış öğrenme olarak tanımlanmaktadır.

HİBRİT EĞİTİM VEREN ÜNİVERSİTELER HANGİLERİ?

Platformdan, Ağrı İbrahim Çeçen, Artvin Çoruh, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis Eren, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kilis 7 Aralık, Munzur, Muş Alparslan, Osmaniye Korkut Ata, Siirt ve Şırnak üniversiteleri yararlanacak.

Uzaktan eğitim modeline geçen üniversiteler arasında; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Batman Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi yer alıyor.

Yorumlar (1)
ahmet 3 hafta önce
maşAllah hepsiden bilimsel başarıda ilk 10 da yer alan güzide üniversitelerimiz
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
Namaz Vakti 29 Ekim 2020
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49