Her fırsatta 'liyakat' diyen CHP'li Ekrem İmamoğlu, Mithat Sinan Bolak'ı boş cv ile müdür yaptı .

Seçimlerden önce her fırsatta "liyakat" vurgusu yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koltuğa oturduktan sonra verdiği vaatlerle birlikte liyakat sözünü de unuttu. Beylikdüzü'nde ihale verdiği müteahhidi Kültür AŞ Genel Müdürü, emekli albayı İtfaiye Daire Başkanı yapan İmamoğlu, şimdi de TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner'in oğlu Mithat Sinan Bolak'ı Etkinlikler Müdürü yaptı. .

GÜNCEL 15.03.2020, 13:36
Her fırsatta 'liyakat' diyen CHP'li Ekrem İmamoğlu, Mithat Sinan Bolak'ı boş cv ile müdür yaptı .

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi'nde organizasyon ihalelerini verdiği Serdal Taşkın'ı Genel Müdür olarak atadığı Kültür A.Ş.'ye Kültürel Etkinlikler Müdürü olarak TÜSİAD'ın eski Başkanı Ümit Boyner'in önceki evliliğinden olan oğlu Mithat Sinan Bolak'ı atadı. Atama, İBB İnsan Kaynakları birimi tarafından belediye personeline kurumsal e-posta yoluyla duyuruldu. Kültür A.Ş.'ye bağlı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü'nün görev kapsamında, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı farklı ilçelerdeki 20 kültür merkezinin yönetimi ve burada yapılacak sinema, tiyatro, konser, sergi, toplantı ve paneller gibi bütün kültürel etkinlikler giriyor.

LÜKS YAŞAMI SEVİYOR
Sinan Bolak, TÜSİAD eski Başkanı Ümit Boyner'in ünlü işadamı Cem Boyner'le evlenmeden önceki eşi Doğan Bolak'tan olan oğlu. Dedesi ise ünlü işadamı ve eski CHP Balıkesir milletvekili Aydın Bolak. Sinan Bolak, New York Üniversitesi'nde siyaset bilimi okudu, yaz tatillerinde CHP İstanbul İl Örgütü'nde staj yaptı. Mesleki kariyeri bulunmayan Bolak'ın adı daha çok sosyal medyada magazin konularında geçiyor. Bolak'ın sosyal medyada paylaştığı özel uçak kokpitinde, lüks restoranlarda ve ilginç kostümlerle çektiği fotoğraflar dikkat çekiyor.


 

İTFAİYEYE 'ALBAY' ATAMIŞTI
İmamoğlu, İtfaiye Daire Başkanlığı'na da 20 yıllık itfaiyecinin yerine 2010'da albay rütbesinden emekli olan, 2017'de CHP Bayrampaşa İlçe Başkanlığı'na getirilen, askerlik dışında İngiliz Dili ve Edebiyatı doktorası yapan Remzi Albayrak'ı atamıştı. Bu atama 'liyakat' tartışmalarını da beraberinde getirmişti.

68 YÖNETİCİYE ÖZEL SAĞLIK SİGORTASI
Seçim kampanyasında, geliri, yoksulluk sınırı altında kalan işsizlerin Genel Sağlık Sigortası Katılım Payı'nı İBB bütçesinden ödeyeceği vaadini veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk icraatına, İBB'nin üst düzey yöneticilerini özel sigorta kapsamına alarak başlamayı tercih etti. 68'i personel, 60'ı eşleri, 113'ü de çocuk olmak üzere 241 kişinin faydalanacağı Özel Sağlık Sigortası'nın bedeli ise İstanbullunun cebinden çıkacak. Her alanda tasarruf politikası uygulayacağını ileri süren CHP'li İmamoğlu'nun sözlerinin havada kaldığı, 10 Eylül 2019 tarihinde yapılacak 299466'nolu ihalenin detaylarında ortaya çıktı. Bedava süt, ücretsiz ulaşım, bedava ekmek ve damacana su gibi vaatlerini unutan İmamoğlu'nun bu adımı tartışma yarattı.

KANSERLİ HASTANIN YARDIMI KESİLDİ
Hizmet araçları ile şov yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu geçen dönemde belediyenin engelli, kanser hastası ve muhtaçlara 3 ayda bir verdiği yardımı kesti. Avcılar'da yaşayan kanser hastası K.K. AK Parti döneminde İBB'nin engelliler, yaşlılar bakıma muhtaç ve maddi durumu iyi olmayan kişilere 3 ayda bir verilen yardımı almak için kaymakamlığa gitti. 3 ayda bir 400 TL'lik yardım alan K.K. görevlinin 'Belediye tarafından yardımınız kesildi. Ödeme yapamıyoruz' yanıtı alınca yıkıldı. İBB'nin İmamoğlu yönetimine geçmesinin ardından 'israf' adı altında hizmet araçlarının çekilmesinin yanı sıra sosyal yardımlara da neşter vurduğu öğrenildi. Birçok yardıma muhtaç kişi yapılan gıda ve nakti yardımların kesilmesi durumunda mağdur oldu.

.

Yorumlar (20)
Chp 1 yıl önce
Ak partiyi de 18 senede yediklerinide haber yapın lütfen Ekrem bey yese yese AKP nin yediğimin binde birini yiyemez
ziro 1 yıl önce
Yemez yemez yemediğinden bu kadar zengin.
Vatandaş 1 yıl önce
Sizin haber anlayışınız bu, anlı secdeye giden çalabilir....
Liyakatı memursene sor! 1 yıl önce
Ülkede mülakat adı altında memursen üyeleri koltuk kapsarken siz değerli admın Fransa' da mıydınız?
Addd 1 yıl önce
Bu site kesinlikle uzaydan gelmiş akp mulakatla milletin anasını bel..di sizden ses yok. Kalibinizin adamı olun.
Davar Cobanı 1 yıl önce
Malum sendika ve müdürler içindeki feto kırıntılarına dokunulsun. Bu konuyu gündemden düşürmeyin. Teşekkürler kamudanhaber.
vatandaş 1 yıl önce
eminmisiniz
Neslihan61 1 yıl önce
Hepiniz aynısınız. Al birini vur ötekine.
Olan bizim gibi ortada olup, her şeyin farkında olanlara oluyor.
İy 1 yıl önce
Bu ülkede hakim ve savcılar bu işler için varlar. Bir işin yasal kılıfa sokulması onun suç olma niteliğini kaybettirmez. Kamunun bir kuruş bile olsa zarara sokulması suçtur üstelik bir de şu kötü günlerde. Haber doğruysa gerçekten vahim bir durum ömründe hiç ekmek fiyatını bilmeyen adamların zengin züppelerin kamunun başına getirilmesi suç değildir de nedir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce erken bir genel seçim olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49