Gözler o tarihte! Okullar Yüz Yüze Eğitime açılacak mı?

Okullar 1 Hazirandan itibaren tekrar yüz yüze eğitime açılıyor mu? Bu sorunun cevabı çok merak ediliyor. Detaylar haberimizde...

GÜNCEL 28.05.2021, 16:34
Gözler o tarihte! Okullar Yüz Yüze Eğitime açılacak mı?

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı kademeli normalleşme sürecinin bitmesine az bir zaman kala araştırılıyor. Salgın nedeniyle uzaktan eğitim şeklinde devam eden eğitim sürecinin ne zaman son bulacağı ve yüz yüze eğitime ne zaman geçileceğine dair araştırmalar hız kazandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili açıklamalar geçtiğimiz haftalarda yapılmıştı. "Okullar ne zaman açılacak? MEB ile 2021 bu yıl okullar ne zaman açılıyor, yüz yüze eğitim başlıyor mu?" gibi merak edilen soruların yanıtları da bu şekilde verilmiş oldu.


OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Salgın sürecinde önceliğin öğrencilerin ve velilerin sağlığı olduğuna dikkat çeken Bakan Selçuktan yüz yüze eğitim açıklaması geldi. Selçuk, lise ve üniversiteye hazırlık kurslarının bu süreçte açık tutulduğunu ifade ederken, okula dönüşle ilgili incelemeler sonunda bir karar verileceğini aktardı.

İLKOKULLAR, ORTAOKULLAR, LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Bu hafta yapılacak olan Bilim Kurulu Toplantısı ve Kabine Toplantısı sonucunda okulların açılış tarihi netlik kazanacak. 1 Haziran Salı günü okula dönüş kararı bu toplantılar ışığında alınacak. Önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan toplantılarda alınacak kararlar ve okulların açılış tarihi haberimizde yer alacak.

UZAKTAN EĞİTİM NE ZAMAN BİTECEK?

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamada, ülke genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında eğitimde uygulanacak kararlara ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12nci sınıfların destekleme ve yetiştirme ile takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecek.


Diğer kademelerdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında, 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecek.

Resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12. sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları ile takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yürütülecek yüz yüze eğitime, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzundaki koşullara uyulması şartıyla başlanabilecek.

Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarının salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, valilikler tarafından sağlanacak.

1 HAZİRANDA OKULLAR AÇILACAK MI?

1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacak.

Yorumlar (6)
Hoca 4 ay önce
Haber mi bu? Ucuz habercilik
Devam 4 ay önce
1 Haziran Salı... Karar bir gün sonraya alınmaz, alınmamalı. Çocuk oyuncağı değil bu işler. En az bir hafta sonrasına karar alınmalı. Ve bu dönemde öğrenci okula gelmez. Uzaktan katılımı da bitirirsiniz.
Kenan 4 ay önce
Yazdığınız yazı bile eski arkadaş.!7 mayıs diyor,devam ediyor.Bari azıcık kontrol edin de temcit pilavı gibi aynı eski haberi yeniymiş gibi verip durmayın.Editörü de kovun bence.
Vatandaş 4 ay önce
Düğünleri acacaginiza OKULLARI AÇIN..BIR NESIl heba oldu..kimin umrunda
Sinan 4 ay önce
Cumhurbaşkanı artık kabine toplantısını Cuma ya da Cumartesi yapsa haftayı bölmesek. Ya da bakanına güvenip aldığı kararını desteklese devlet daha iyi işler.
Ali 4 ay önce
Kamudanhaber okullar açılacak mı diye soruyorsunuz?açılmayacak merakınız bitti mi uyuz herifler
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49