Göreve yeni başlayan öğretmen ve polisler ne kadar maaş alacak?

Temmuz sonrası göreve başlayan öğretmen, polis ve bekçiler ne kadar ücret alacaklar?

GÜNCEL 29.07.2021, 09:38
Göreve yeni başlayan öğretmen ve polisler ne kadar maaş alacak?

652 sayılı KHK'nin ek 4 üncü maddesi ile Milli Eğitim Bakanlığı kadrolu öğretmen yerine sözleşmeli öğretmen istihdam etmeye başlamıştır. Kadrolu öğretmenlerin nakil vb. nedenlerle atandıkları yerlerde uzun süre istihdam edilememeleri sözleşmeli personel istihdamını cazip hale getirmiştir. Bu nedenle yeni atanan öğretmenlerin tamamı sözleşmeli statüde istihdam edilmektedir.

Sözleşmeli öğretmenlerin ücretlerinden sendika aidatı, bireysel emeklilik sigortası primi ve İLKSAN aidatı kesintisi yapılabilmektedir. Ayrıca sözleşmeli öğretmen maaşları görev yıllarına göre değişkenlik göstermektedir. İşte 2021 yılı Temmuz sonrası sözleşmeli öğretmenin maaşı brüt 5.343 TL'dir. Buna göre net maaş hesabı yukarıda belirtilen brüt sözleşme ücretlerine göre yapılmaktadır. Bu bağlamda göreve yeni başlayan bekar bir sözleşmeli öğretmenin net maaşı 5.075 TL'dir. Evli ve eşi çalışmayan sözleşmeli öğretmenin net maaşı ise 5.537,58 TL'dir. Evli ve eşi çalışmayan ve ilksan üyesi olan sözleşmeli öğretmenin net maaşı ise 5.430,72 TL'dir.

Göreve yeni başlayan "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" ne kadar maaş almaktadır?

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına göre 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ilave edildiğinden, "Çarşı ve Mahalle Bekçisi" unvanlı kadrolarda görev alanlar da bu uygulamadan yararlanmaktadırlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

Göreve yeni başlayan "Polisler" ne kadar maaş almaktadır?

Emniyet Hizmetleri Sınıfına girenlerden; ilkokul ve ortaokul mezunu olanların giriş derecelerine 2 derece, lise ve dengi okul mezunu olanların giriş derecelerine lise mezunlarına göre 1 derece ve 1 kademe, yükseköğrenim mezunu olanların giriş derecelerine ise 1 derece ilave edilmektedir.

Polis unvanlı kadrolarda göreve yeni başlayacak bekar olanların maaşlarına aşağıda yer verilmiştir. Hesaplamaya tayın bedeli ile fazla mesai ücretleri ilave edilmiştir.

Kaynak: SGK REHBERİ
 

Yorumlar (11)
sadi 2 ay önce
Öğretmenlerin polisler ve bekçilerden düşük maaş alması ülke için üzücü ve düşündürücü bir durum.
Sinan 2 ay önce
Öğretmenlerin bir bekçi kadar değeri yok.
zavallı öğretmen 2 ay önce
öğretmen maaşları artırılmalı.
okuyucu 2 ay önce
öğretmenler maaşlarından çook memnun bu yüzden çoğu ebs ye üye oluyor veya üye yapılıyor iradesini teslim ediyor.
Bayram 2 ay önce
Öğretmen maaşları bu haliyle bile çok fazla. Maaşını az bulanlar istifa etsin bu kadar basit.
ASLAN0163 2 ay önce
Rahmetli bir Bekçinin, öğretmen çocuğu olarak resme yanlış yerden bakıyorsunuz bence. O niye bunu alıyor, şu niye bunu alıyor diye sitem edeceğinize; ben niye az alıyorum diye kendinize sormalısınız.
BAYRAKTAR 2 ay önce
BİRİ BİZİ ALDATIYOR AĞAM YADA EĞLENİYOR.34 YILLIK ÖĞRETMENİM TEMMUZ MAAŞI 5765 TL YATTI VERGİ DİLİMİ FELAN DİYECEKSİNİZ BEM ELİME GEÇENE BAKIYORUM VERİLEN AÇIKLANAN RAKAMDA Bİ GARİPLİK YOKMU
Yüksel kara 2 ay önce
Öğretmene ve eğitime verilen değer ortadadır.
Zaten egitim seviyesi de ortada.
Mehmet 2 ay önce
Öğretmenlerin maaşı bak.Eğitim durumu gör.Bir bekçi kadar değeri yok öğretmenlerin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49