FETÖ elebaşısı Gülen, 1 dolar ve bylock'u suç unsuru olarak görmedi!

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, yeni bir algı operasyonuna başladı. En son yaptığı örgüt bilgilendirme toplantısında, ByLock’u suç unsuru olarak görmediğini açıklamıştı. Bu haftaki konuşmasında ise örgüt hiyerarşisini gösteren 1 dolarların da örgüt soruşturmasına delil olmayacağını savundu

GÜNCEL 01.05.2017, 19:55 01.05.2017, 20:05
FETÖ elebaşısı Gülen, 1 dolar ve bylock'u suç unsuru olarak görmedi!

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen 30 Nisan’da yaptığı örgüt bilgilendirme toplantısında, sürmekte olan FETÖ soruşturmalarına yönelik yeni bir algı çalışmasının startını verdi. Geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmada ByLock’u küçümseyen açıklamalar yapan Fetullah Gülen bu haftaki konuşmasında sadece ByLock’un değil, örgüt içi haberleşmeye ve örgüt hiyerarşisini göstermeye yarayan 1 dolarların da örgüt soruşturmasına delil olmayacağını iddia etti.

Bilindiği gibi 15 Temmuz darbesine katılan FETÖ’cülerin üzerlerinde değişik harflerle başlayan 1 dolarlar bulunmuş, bunun örgüt içi “ben de sizdenim ve örgüt içi konumum budur.” mesajı olduğu ortaya çıkmıştı.

Fethullah Gülen açıklamasında “İslam Hukuku ve Modern Hukuk, bir noktada birleşir: ‘Suçun hususiliği/şahsîliği’. Tamim edilemez o. ‘Sen de galiba öyle düşünüyormuşsun; üzerinden 1 dolar çıktı diye, demek sen de aynı mantığa sahipsin!, ByLock’u kullandığından dolayı, demek ki siz, hep aynı çizgide insanlarsınız!’ demek gibi, vehimle, paranoya ile, cinnet mahiyetindeki ancak mecnunların verebileceği kararlar türünden kararlarla, insanlara eziyet etmek, zannediyorum Firavun’un da aklından geçmemişti, Ebu Cehil de bu şeytanlığı düşünememişti, Hitler de bunu düşünememişti.” dedi.

Terör örgütü lideri Fetlullah Gülen geçtiğimiz hafta yaptığı ByLock açıklamasında; Bylock’u telaffuz etmekten bile aciz bir imaj çizerken bir haftalık kısa bir süre içerisinde ByLock hakkında tafsilatlı bilgilere sahip olması dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz hafta yaptığı ByLock açıklamasından sonra Hürriyet Gazetesinde çıkan ve ByLock’u önemsizleştiren karikatür dikkatlerden kaçmamıştı. Fethullah Gülen’den gelen talimat sonrasında 1 dolar ve ByLock’un delil olamayacağı iddiasını kimin dillendireceği merakla bekleniyor.

Yorumlar (0)
16°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Vakalar sıfırlanmasa da, okulların Eylül'de açılmasını istiyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:06
İkindi 16:59
Akşam 20:14
Yatsı 21:49